
pre 2 minuta 17: 26
Baskonija u želi prvu pobedu: Trenutno imamo kraću rotaciju, moramo fizički da napredujemo
Košarkaši Baskonije u petak od 21.00 (TV Arena sport) gostuju Crvenoj zvezdi.
Kapiten košarkaša Crvene zvezde Ognjen Dobrić izjavio je danas pred utakmicu šestog kola Evrolige da očekuje da će njegova ekipa nastaviti sa nizom pobeda protiv Baskonije.
Košarkaši Crvene zvezde dočekaće sutra od 21 sat (Arena 1 Premium) Baskoniju u Beogradskoj areni.
"Najbitnije je da sam sada zdrav. Nadam se da ću pomoći timu koliko mogu, mada im sada ne treba pomoć. Igraju momci dobro, nadam se da neću to poremetiti. Blizu sam povratku, zato sam ovih dana naporno trenirao. Bio sam zdrav i za Iliriju, ali sam preskočio tu utakmicu jer nisam bio spreman. Sve sam bliži nekom svom ritmu", rekao je Dobrić na konferenciji za medije.
On je naveo da je Zvezda od početka sezone prošla kroz turbulentan period.
"Krenuli smo loše. Nekako se osećala nervoza, ne mogu da kažem loša atmosfera, ali nije sve funkcionisalo kako smo zamislili. Došlo je do promene, ona pobeda u Istanbulu nas je pokrenula pa posle sa Sašom Obradovićem i ovaj niz pobeda što smo napravili. Sada sve funkcioniše kako treba. Nadam se da ćemo tako nastaviti, počevši sad od Baskonije", izjavio je košarkaš Crvene zvezde.
Dobrić je istakao da je novi trener Crvene zvezde Saša Obradović doneo energiju u tim.
"U ovom ritmu utakmica nemamo mnogo treninga, ne može da se promeni mnogo stvari. Ali energiju jeste promenio, neke uloge i to je dalo rezultate. Obradović je radio na sebi, to se vidi. Staloženiji je, mirniji, zna u svakom trenutku utakmice šta radi. To daje rezultate. Videlo se i kroz njegovu istoriju, u Monaku gde je imao najviše uspeha. Došao je ovde sa velikom energijom, da pomogne, postavio nam je taj pobednički mentalitet koji nas drži i sada", rekao je Dobrić.
Zvezda se nalazi na devetom mestu na tabeli Evrolige sa tri pobede i dva poraza, dok je Baskonija na poslednjoj, 20. poziciji sa učinkom 0-5.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
05.03.2025 16: 30
Finiš sezone Evrolige je na pomolu, a bitka za plej-of nikad veća. Ove godine se u taj razgovor uključila i Crvena zvezda.
02.01.2025 15: 30
Ostanak Janisa Sferopulosa i krojenje ekipe po njegovoj meri, bili su osnova za plasman u plej-of Evrolige.
05.12.2024 22: 20
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos rekao je danas a njegova ekipa protiv Virtusa mora da odigra potpuno drugačiju utakmicu od one u Milanu.
28.11.2024 14: 44
Košarkaški reprezentativac Srbije neće da talasa zbog tretmana u timu crveno-belih, iako je stigao kao veliko pojačanje.
pre 5 sati 12: 23
Bivši pomoćnik Željka Obradovića, u Partizanu, dobio najavljivani otkaz.
pre 19 sati 21: 53
Košarkaši Spartaka iz Subotice su upisali prvi poraz u grupnoj fazi FIBA Ligi šampiona.
pre 23 sata 17: 50
Zamenik glavnog komesara lige, Mark Tejtum otkrio je neke nove infromacije oko stvaranja novog takmičenja u Evropi.
21.10.2025 12: 08
Makabi i Hapoel vraćaju se u Tel-Aviv!
Ostavite komentar