
pre 4 minuta 20: 38
Karabag piše istoriju na grbači Kopenhagena: Stadion "Tofik Bahramov" slavi prvi trijumf u Ligi šampiona
Fenomenalno izdanje Karabaga koji po prvi put u UEFA Ligi šampiona slavi pred svojim navijačima.
Mančester siti nije počeo sezonu onako kako je zamišljao. Naišao je na inicijalne prepeke koje su ih već udaljile pet poena od lidera Premijer lige. Ofanzivni učinak je, nakon šest kola, najbolji u šampionatu Engleske - ali sa njim ide i jedna veoma bizarna statistika.
Naime, drugi najbolji strelac "građana" nije uopšte njihov fudbaler - već Barnlijev štoper. Maksim Esteve je bio najveći nesrećnik prošlog vikenda, gde je dao dva autogola u 5:1 porazu od Sitija! Time je prestigao četvoricu izabranika Pepa Gvardiole koji su upisali samo jedan pogodak u ovoj sezoni.
Na prvom mestu je, naravno, neprikosnoveni Erling Haland. Norvežanin ne samo što je najbolji u taboru Mančestera, već i prednjači na listi Premijer lige sa osam golova. Ironija je što se Esteveovi golovi ne boduju ni u kakvim statistikama, pa nijedna neće pokazati da je on zapravi drugi najbolji strelac.
Ali, to je jasna opomena svim "plavima" da krenu da tresu mreže, a posebno Filu Fodenu, Mateusu Nunjezu, Tižani Rejndersu i Rajanu Čerkiju - koji su već uspeli da se ostvare u ovoj sezoni Premijer lige. Naredni izazov Sitija je gostovanje Brentfordu kojim će, 5. oktobra od 17.30 časova, staviti tačku na 7. kolo takmičenja. Odmah nakon toga sledi nova reprezentativna pauza, što znači da postoji šansa da Esteveov mandat pri vrhu liste strelaca Sitija ostane još dve nedelje.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Kad je Red Bull početkom septembra objavio da je njihov avanturistički sportista Peter Salzmann izveo najduži wingsuit let u istoriji, ta vest je odjeknula u medijima širom sveta. Za mnoge, to je bio još jedan spektakularni trik u nizu, ali za Red Bull to je još jedan dokaz kako ekstremni sportovi funkcionišu kao globalna reklama koja nikada ne prestaje.
Manchester United, pali gigant Premier lige, muči se da prati veće rivale nakon što su prihodi stagnirali, a gubici nastavili rasti. U vlasništvu porodice Glazer i britanskog milijardera Jima Ratcliffea, klub je objavio prihode od 666,5 miliona funti (910 miliona dolara) za fiskalnu godinu koja je završila u junu 2025, uz gubitak od 33 miliona funti.
Kad se zagrebački Sofascore pojavio na CBS Sports Golazo Networku s emisijom Numbers Don’t Lie powered by Sofascore, bio je to trenutak koji je najavio više od puke TV saradnje. Bio je to ulazak u srce američkog sportskog tržišta, kroz najbrže rastući sport na svetu i najbrže rastuću medijsku platformu u SAD.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
21.09.2025 11: 50
Poslednji put Arsenal je poražen od Mančester sitija još u aprilu 2023. godine i to na gostujućem terenu.
20.09.2025 17: 55
Fudbaleri Notingem Foresta se nisu proslavili protiv Barnlija na "Turf Muru".
19.09.2025 08: 50
"Konteov tim zna dobro da se brani. Da je moja ekipa ostala sa 10 igrača na terenu, ne bi odigrali ovako dobar meč kao Napoli."
16.09.2025 20: 00
U osam sezona u Mančester sitiju, Silva je upisao 72 pogotka i 74 asistencije, te je osvojio šest titula Engleske, dva FA kupa i Ligu šampiona (2023).
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 22h
pre 3 sata 17: 42
Nakon mnogo peripetija i leta koji je kasnio nekoliko sati, košarkaši Partizana su konačno doputovali iz Dubaija u Beograd, ali je trener Željko Obradović zbog novonastale situacije bio primoran da otkaže današnji trening.
pre 3 sata 16: 52
Sportski direktor regionalnog takmičenja očekuje mnogo uzbuđenja što se tiče ove lige.
pre 4 sata 16: 09
Talentovani košarkaš podvrgnut artroskopskoj operaciji desnog kolena.
pre 5 sati 14: 55
Crno-beli su na početku Evrolige ubedljivo poraženi sa 89:76.
Ostavite komentar