pre 6 minuta 08: 57
Partizan bi rado da za Panatinaikos ostane crna tačka u Areni
Košarkaši "crno-belih" i večeras (20.30, TV Arena 1 Premium) žele trijumf protiv "zelenih" iz Atine u Evroligi.
Profimedia
Godinu dana igrao je pod komandom Željka Obradovića u Partizanu, a od naredne sezone Pi-Džej Doužer biće i dalje velika uzdanica na krilinim i bekovskim pozicijama Anadolu Efesa. Tamo će imati priliku da sarađuje sa još jednim srpskim stručnjakom, pošto na klupi sedi Igor Kokoškov - trener sa NBA iskustvom, koji je ovog leta stigao na kormilo turskog tima.
U razgovoru za "Eurohoops" momak koji je svojevremeno delio svlačionicu sa našim Nikolom Jokićem u Denveru, izneo je očekivanja što će ponovo imati priliku da sarađuje sa još jednim košarkaškim umom iz Srbije. Prema njegovim rečima, po stilu shvatanje ove igre, Kokoškov se ne razlikuje previše od Obradovića, pa će to svakako biti još jedna lepa prilika da se navikne na uslove evropske košarke.
"Slični košarkaški umovi. Obradović je legendaran trener u Evropi s pravom, to što sam učio od njega i pokupio delić njegovog znanja mi je definitivno mnogo pomoglo da se naviknem na uslove u Evropi. Isto je sa Igorom, spojio je evropsku košarku sa NBA stilom. Radi sjajan posao u implementiranju oba stila košarke i to će mi definitivno značiti", rekao je Doužer.

Starsport
Dopada se Amerikancu stil igre koji neguje Kokoškov.
"Sjajno je sarađivati sa njim. Donosi taj NBA osečaj, uz evropsko znanje i kao igrač koji sam upoznao obe strane to posebno cenim. Pričali smo, trudim se da pomognem koliko mogu, on priča sa svima, radi odličan posao u sklapanju odnosa sa igračima i mislim da ćemo imati veoma uspešnu sezonu", rekao je Doužer.
Na otvaranju nove sezone Evrolige Efes će igrati protiv Makabija u utorak od 19.45 časova, uz podsećanje da utakmice najjačeg evropskog takmičenja možete i naredne sezone pratiti na kanalima TV Arene sport.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
21.11.2025 14: 47
Turski klub stao u zaštitu srpskog košarkaškog trenera.
20.11.2025 21: 34
Košarkaši Efesa pobedili su večeras u na svom terenu Barselonu rezultatom 74:73 u meču 12. kola Evrolige.
16.11.2025 15: 56
Duel srpski trenera u turskom šampionatu pripao stručnjaku Bahčešehira.
15.11.2025 19: 24
Glavni igrač Efesa se povredio u meču sa Bajernom u 11. kolu Evrolige.
pre 12 sati 20: 14
Bešiktaš je u 17. kolu pobedom nad Turk Telekomom 91:81 (19:23, 24,15, 25:22, 23:21) overio drugo mesto u B grupi Evrokupa i direktan plasman u četvrtfinale.
pre 14 sati 18: 05
Prema pisanju izraelskih medija utakmica između Hapoela i Valensije biće "biti ili ne biti" za trenera ekipe Hapoela Dimitrisa Itudisa.
03.02.2026 19: 20
Klub iz Izraela spreman za svaki scenario.
03.02.2026 19: 15
Kako sada stvari stoje srpski stručnjak će na klupi Bavaraca biti samo još nekoliko meseci
Ostavite komentar