
pre 3 sata 22: 56
Barselona blindirala Kundea i "otpratila" Pau Viktora
Štoper obnovio vernost do 2030, mladi napadač prodat Bragi.
Košarkaški klub Dubai koji će se naredne sezone zajedno sa "večitima" uporedo takmičiti u ABA ligi i elitnom takmičenju, otkrio je budžet za narednu sezonu, što ga prema rečima generalnog menadžera Dejana Kamenjaševića stavlja na 11. mesto Evrolige.
Kako je Kamenjašević otkrio, budžet bogatog kluba iz Emirata prošle sezone bio je svega 4 miliona evra, ali će zbog novonastale situacije i činjenice da će ekipa više od svih timova u Evroligi, najviše putovati, normalno, došlo do promene. Dubai sada ima 11. najveći budžet u elitnom takmičenju.
"Dubai je tim koji će najviše putovati od svih ekipa na planeti. Bićemo u vazduhu 23 dana naredne sezone i čak dva i po meseca van Dubaija. Sedam igrača iz prošle sezone je ostalo, osmorica novih stiglo. Potreban nam je još jedan igrač da bismo imali 16 igrača i popunjen roster. Imamo viziju: Hoćemo da u Evroligi napredujemo iz godine u godinu i da naš trener bude Jurica Golemac", rekao je Kamenjašević za BHBasket.
Budžet za narednu sezonu iznosi 16 miliona evra.
"U septembru ćemo pisati istoriju jer dočekujemo Partizan 30. septembra (1. kolo Evrolige). Mnogi ljudi se već raspituje za sezonske karte i bili smo jedna od najgledanijih ekipa u ABA ligi prošle sezone, a isto će biti i naredne. Budžet za igrače i trener je 16 miliona evra i to je 11. po visini u Evroligi. Prošle godine smo imali budžet od tek 4 miliona evra i bili visoko plasirani, a mi smo jedini tim koji otvoreno govori o finansijama koje su ključne za regulativu Evrolige", dodao je Kamenjašević.
Transfer Andrije Maksimovića vredan 14 miliona evra, istakao je činjenicu da region ima vrlo jasnu ekonomsku specijalizaciju, proizvodnju fudbalskih talenata.
Vasilije Micić potpisao je trogodišnji ugovor od 18 miliona evra, vrativši se tako u Evroligu. Ovaj ugovor učinio ga je jednim od najplaćenijih igrača u predstojećoj sezoni.
Pobednik Tour de Francea dobija pola miliona evra. Kolikim se iznosima nadaju ostali biciklisti?
Kad Brad Pitt postaje F1 vozač na filmskom platnu, granice između stvarnosti i fikcije počinju da se brišu, a pitanja kakav bi zapravo trebao da bude idealan vozač Formule 1 dobijaju novu dimenziju.
Roger Federer godinama je dominirao teniskim terenima i pritom zaradio gotovo 130 miliona dolara od nagrada na turnirima. Međutim, njegova finansijska priča van teniskih terena impresivnija je od bilo kog trofeja.
16.07.2025 14: 25
Pre njega Dubai su pojačali i Aleksa Avramović, Džanan Musa, Mam Žaite, Kenan Kamenjaš i Mekinli Rajt. Nove ugovore sa klubom su potpisali Nemanja Dangubić, Danilo Anđušić, Davis Bertrans, Klemen Prepelič, Avudu Abas i Nejt Mejson.
09.07.2025 12: 21
Reprezentativac Srbije vraća se u ABA ligu nakon što je jednu sezonu proveo u CSKA Moskvi.
28.06.2025 10: 42
Letonski košarkaš, Davis Bertans neće menjati sredinu tokom ovog leta, pa će tako i naredne sezone nastupati za ekipu Dubaija koja će prvi put u klupskoh istoriji nastupati u Evroligi.
25.06.2025 08: 51
Posle značajnog broja ozvaničnenih odlazaka, novopečeni evroligaš je objavio i da će zadržati nekoga...
pre 5 sati 21: 29
"Monako je klub koji je poslednjih godina u vrhu Evrolige i ima potencijal da ide još dalje. Želeo sam novi izazov. Znam da još imam kvalitet i sposobnost da igram na najvišem nivou – i zato sam odlučio da potpišem ovde", rekao je Mirotić na početku razgovora.
pre 6 sati 20: 30
Iskusni 39-godišnji Amerikanac potpisao jendogodišnji ugovor sa italijanskim timom.
pre 9 sati 17: 40
Verovatno ćemo Francuza gledati i naredne sezone u crno-belom dresu...
pre 9 sati 17: 15
Italijanski košarkaš potpisao ugovor do 2028. godine.
Ostavite komentar