Evroliga

Novi razlog za slavlje: Beograd blizu domaćinstva Fajnal fora Evrolige

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

10.06.2025 14:20
Naredni prvak Evrolige će verovatno biti krunisan u Beogradu Profimedia
Naredni prvak Evrolige će verovatno biti krunisan u Beogradu

Ove sezone je završnica Evrolige po prvi put odigrana u Abu Dabiju, ali je sada red da se borba za najboljeg na Starom kontinentu vodi gde i pripada. Prema saznanjima portala "Basketball Sphere", naredni Fajnal-for održaće se upravo u Beogradu!

Bilo je tu dosta kandidata za domaćinstvo, a jedna od glavnih destinacija bila je Valensija koja se naredne sezone vraća u elitno takmičenje. Ipak, pitanje prvaka Evrolige biće rešeno u "Beogradskoj areni"... Srpska prestonica je do sada dvaput bila domaćin finalnog turnira - 2018. i 2022. godine kada su Real Madrid i Anadolu Efes osvajali takmičenje. 

 

 

Ovo je još samo jedna u nizu sjajnih vesti za konekciju između srpske košarke i najvećeg klupskog takmičenja u Evropi, pošto su Crvena zvezda i Partizan dobili trogodišnju licencu za učešće u Evroligi. Klubovi su do sada svake sezone strepeli i razmišljali da li će imati pravo na ovaj turnir, ali je sada taj strah otklonjen. 

To takođe znači da "večiti" sada mogu da se posvete dugoročnoj gradnji ekipa, a takođe će predstavljati i daleko privlačniju destinaciju s obzirom na evropsku sigurnost koju trenutno poseduju. To otvara priliku da se oforme dva ozbiljna kandidata za Fajnal-for, a dodatna motivacija jeste činjenica da se on igra na domaćem terenu. 

Srbija poslednjih 15 godina nije imala predstavnika među četiri najbolje ekipe EvroligePartizan je to poslednji put učinio 2010. kada je igrao fajnal-for u Parizu. Crveno-beli su posle osam sezone "suše" osetili ukus nokaut faze, što će biti sjajan podstrek da se naredne sezone napravi korak napred.