pre 24 minuta 08: 17
(VIDEO) Istorijska NBA pobeda Njujorka: Bruklin doživeo pravu košgetersku torturu u gostima
Branson i ekipa do nogu potukli Majkla Porter Džuniora.
Profimedia
Košarkaški klub Olimpijakos saopštio je danas da želi da se finalna serija plej-ofa grčkog prvenstva nastavi, ali da ne želi na sastanak koji je zakazan za sredu jer neće za isti sto sa vlasnikom Panatinaikosa Dimitrisom Janakopulosom.
Posle incidenata u meču broj dva u kojem je u nedelju pobedom 91:83 Olimpijakos izjednačio na 1:1 u seriji koja se igra do tri pobede, ministar sporta Vrucis je zapretio da će prvenstvo biti prekinuto.
Povod za to su pretnje vlasnika Panatinaikosa Dimitrija Janakopulosa da će silovati ćerku jednog od vlasnika Olimpijakosa, zbog čega je izbačen dvorane i suočen sa drakonskom kaznom, kao i uvrede navijača Olimpijakosa na nacionalnoj osnovi za Turke, trenera Panatinaikosa Ergina Atamana i košarkaše Džedija Osmana i Omer Jurtsevena.
Ministar Vrucis je posle svega zakazao sastanak obe strane za sredu i zapretio da će prekinuti šampionat ako se ne pojave obe delegacije. Panatinaikos je ranije danas potvrdio dolazak na sastanak, dok je Olimpijakos izdao saopštenje u kom ističe da želi da se serija nastavi, ali da neće na pregovore na kojima je vlasnik Panatinaikosa.
"Olimpijakos želi da jasno stavi do znanja da želi nastavak finala. Nema razloga za prekid prvenstva, posebno imajući u vidu da je druga utakmica održana u uslovima reda i bezbednosti, što je javno priznao ministar unutrašnjih poslova Mihalis Hrisohoidis. Rizik od narušavanja javnog reda tokom nedeljne utakmice izazvan je isključivo neviđenim vulgarnim i uvredljivim ponašanjem Dimitrisa Janakopulosa, koji je došao, kako je i najavio, da provocira naše navijače. U vezi sa ovim ponašanjem Janakopulosa, mirno i strpljivo čekamo odluke nadležnih sudskih organa, gde su već formirani relevantni pravni slučajevi", piše u saopštenju Olimpijakosa.
Iz Olimpijakosa ističu da su uvek na raspolaganju Janisu Vrucisu i svim državnim vlastima.
"Međutim, ponavljamo da odbijamo da sedimo za istim stolom sa Janakopulosom. Nezamislivo je da budemo pozvani da sklapamo "moralni sporazum" sa osobom koja stalno zanemaruje institucije i zakone i preti, vređa i kleveće Olimpijakos i naše porodice. Olimpijakos izjavljuje i garantuje da će, kao i uvek, preduzeti sve neophodne i odgovarajuće mere kako bi se obezbedilo nesmetano održavanje utakmica protiv Panatinaikosa i da će se strogo pridržavati svake odluke i mere grčke policije i nadležnih organa", zaključuje se u saopštenju.
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
12.10.2025 20: 00
Srpski košarkaš još jednom pokazao zašto je trenutno jedan od najboljih centara Evrope.
26.07.2025 22: 40
Zahuktava se u Atini...
22.06.2025 15: 43
Grčki košarkaš Panatinaikosa u 31. godini procenio da je bolje da odmah donese drastičnu odluki i završi bogatu karijeru.
10.06.2025 22: 55
Bugarski košarkaš je se nakon završetka serije osvrnuo na komentare trenera "zelenih", Ergina Atamana.
pre 11 sati 21: 36
Srpski trener nakon što je bio na klupi košarkaške selekcije Kine nije imao posao
pre 12 sati 20: 14
Turski tim je od samog starta stvorio pozamašnu prednost, koja ni u jednom trenutku nije padala.
20.01.2026 15: 56
Slovenački trener Aleksander Sekulić smenjen je sa mesta šefa stručnog štaba Zenita iz Sankt Peterburga
20.01.2026 11: 43
Košarkaš Beča, Sulejman Bum proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) 15. kola AdmiralBet ABA lige, saopšteno je na zvaničnom sajtu regionalnog takmičenja.
Ostavite komentar