pre 3 minuta 20: 01
Mitska pobeda Lacija: Nebeskoplavi savladali Parmu sa dva igrača manje
I još bizarnije postaje onog trenutka kada shvatimo da je odlučujući gol došao nakon oba isključenja...
Partizan nastavlja trku za plej-in Evrolige!
Crno-beli, uz dosta oscilacija, uspeli su da savladaju Albu večeras u 31. kolu elitnog takmičenja, upisavši veoma važnu pobedu tri runde pre kraja regularnog dela sezone. U "biti ili ne biti" meču, srpska ekipa stigla je do trijumfa zahvaljujući boljoj igri u poslednjoj četvrtini, dok će u naredne dve nedelje odlučivati o svojoj sudbini u mečevima sa Bajernom, Žalgirisom i Realom - 85:71 (13:14, 27:20, 21:22, 22:13).
Posle onako katastrofane utakmice sa Efesom, imperativ pobede stajao je nad glavama crno-belih u Areni. Što zbog debakla, što zbog očiglednih razloga, a na (do sada) najvažijem ispitu sezone, Obradovićevi momci nisu razočarali... Iako su postojale razne oscijalacije tokom prve i treće četvrtine, "parni valjak" uspeo je (nekako) da izađe na kraj sa rasterećenom Albom, koja više nema šta da izgubi. I to se itekako videlo na vrućem terenu u Beogradu!
Igrao je berlinski tim večeras bez respekta prema Partizanu. Nisu se Nemci libili da uđu u koštac sa crno-belima ispod reketa. Kada unutrašnja igra nije funkcionisala, pucala je Alba "iz svih topova" sa distance, gde je imala odličnu realizaciju iz igre (50 odsto). Sve do početka treće četvrtine bila je ravnopravna sa Beograđanima, da bi konce izgubila tokom odlučujuće deonice, kada je Partizan napravio ključnu 15:4 seriju u režiji Karlika, Dejvisa, Marinkovića...
Partizan je tako stigao do 16. trijumfa u sezoni, približivši se magičnoj brojci od 19 pobeda, koja bi trebala da bude matematički dovoljna za plej-in, dok će narednu prepreku na međunarodnoj sceni imati protiv Bajerna u Minhenu 27. marta. Sa druge strane, Alba je upisala 26. poraz.
Najefikasniji u taboru Partizana bio je Dejvis sa 22 poena. Karlik Džouns pomogao je sa 15 uz devet asistencija, dok je odličnu ulogu imao i Isak Bonga sa 14 postignutih koševa. Listu strelaca Albe predvodio je Met Tomas sa 16 poena. Jani Vecel dodao je 12, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz u Beogradu.
Prva četvrtina: Slab početak, pa bolja reakcija Partizana
Očigledno je poraz od Efesa još uvek bio u mislima igrača Partizana, koji su poprilično skromno otvorili utakmicu. Mnogo se od starta nervoze uvuklo u redove crno-belih, a (samo) jedan koš Nilikine za polovinu deonice, jasno je oslikavalo stanje domaćina. Sa druge strane, Alba je, rasterećeno, sa većom energijom ušla u meč, iskoristivši slab period Partizana (tri izgubljene lopte), pa je bez obzira na skroman učinak za dva (2/8), uglavnom održavala prednost u uvodnoj četvrtini (9:4). Ipak, u finišu deonice, Partizan se nekako konsolidovao preko Majka i Tajrika. Sa nekoliko učinkovitih napada, Beograđani su popravili utisak, pa su na mali odmor otišli u blagom deficitu - 14:13.
Druga četvrtina: Bonga i Dejvis vode kola "parnog valjka"
Problemi sa realizacijom (36 odsto), skromna rola u defanzivi i, generalno, sveopšta loša energija, pratila je crno-bele i početkom druge deonice, kada je Alba ušla u dobar šuterski ritam preko Vecela. Rupe u odbrani pronalazio je nemački tim, koji se najviše hranio koševima sa unutrašnjih pozicija (50 odsto). Alba je tako u jednom trenutku povela i 22:15, na veliko iznenađenje navijača. Međutim, kao i u prošloj deonici, crno-beli uspeli su da se konsoliduju. Braun, Dejvis, Marinković, Bonga... Svi su odigrali bitnu ulogu kada je Alba stekla samopouzdanje, pa su 11:3 serijom Beograđani stigli do preokreta (26:25) sredinom četvrtine. Od tog trenutka pa sve do kraja igralo se u serijama. Alba je imala dobre periode, ponovo stekavši prednost (32:29), da bi onda usledio odgovor Partizana. Dejvis i Bonga bili su ključni u drugoj polovini deonice i upravo je njihovom (11:2) serijom Partizan otišao na veliki odmor u lepom suficitu - 40:34.
Treća četvrtina: Partizan ispustio dvocifrenu prednost
Mali predah prijao je Obradovićevim momcima, koji su sa većim intenzitetom otvorili drugo poluvreme. Čvrsta je bila odbrana "parnog valjka", odigravši veliku ulogu u uvodnom minutima treće četvrtine, kada su crno-beli došli nadomak dvocifrenog plusa (46:38). Sa druge strane, nemački tim upao je u kontra ritam, upisavši ogroman broj izgubljenih lopti (11). Srpska ekipa kapitalizovala je na tome i na svakoj većoj prilici, pa je nakon nastavka serije Bonge i Dejvisa, došla i do dvocifrene prednosti (53:42) na tri minuta do kraja deonice. Ali, slaba pažnja u finišu, manjak koncentacije u zaštiti perimetra i neke diskutabilne greške u napadu, koštali su Beograđane, pa je 8:4 serijom u finišu, Alba ponovo uvela neizvesnost - 61:56.
Četvrta četvrtina: Alba arhivirana, Partizan slomio Nemce
Sreća je konačno napustila berlinski tim dolaskom odlučujuće deonice, gde je Partizan (najzad) opravdao epitet favorita. Dok su gosti iz Nemačke pokušavali da pronađu odgovarajuća rešenja u napadu, kola "parnog valjka" predvodila je sjajna timska igra Obradovićevih momaka, gde su se naročito istakli Dejvis i Karlik. Upravo je na krilima njihove energije, Partizan i odlučio pitanje pobednika sredinom deonice, kada je napravljena 15:4 serija. Ključni trenutak dogodio se baš početkom četvrtine, kada su Karlik i Braun pogodili dve vezane trojke, odlepivši razliku na +11 (67:56), da bi nastavak protekao u nešto mirnijem tonu.
Evroliga, 31. kolo
UTORAK
Fenerbahče - Pariz 101:100
Monako - Žalgiris 96:86
Barselona - Bajern 101:102
Real Madrid - Olimpija Milano 96:89
Partizan - Alba 85:71
Asvel - Olimpijakos 81:70
SREDA
Efes - Baskonija 18.30
Crvena zvezda - Virtus 20.00
Makabi TA - Panatinaikos 20.30
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
11.12.2024 22: 09
Trener košarkaša Albe Izrael Gonzalez izjavio je danas da je Partizan opasan protivnik za klub iz Berlina i naveo da se crno-beli nalaze u dobroj formi.
11.12.2024 18: 52
Kapiten košarkaša Partizana Vanja Marinković izjavio je danas da očekuje zahtevnu utakmicu protiv Albe i naveo da će crno-beli pokušati da ostvare pobedu u 15. kolu Evrolige.
11.12.2024 16: 40
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je danas da njegova ekipa mora da zadrži ozbiljan pristup predstojećoj utakmici protiv Albe.
03.07.2024 23: 15
Američki košarkaš napustio je Berlin i navodno se nalazi na koran do potpisa za crno-bele.
YouTube
pre 12min
YouTube
pre 45min
YouTube
pre 50min
pre 20 minuta 19: 45
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović je govoreći za Euronews Srbija komentarisao prvi ovosezonski košarkaški Večiti derbi, u kojem je Partizan pobedio Crvenu zvezdu nakon velikog preokreta.
pre 6 sati 13: 41
Ekipa je pod njegovim vođstvom ostvarila tri pobede, ali je još važnije što je svaka došla uz prepoznatljiv trenerski pečat.
pre 11 sati 08: 30
I zašto je pobeda u derbiju manje od prvog koraka ka oporavku...
pre 18 sati 01: 10
Bivši NBA košarkaš Joakim Noa oduševljen atmosferom na "večitom derbiju".
USKORO!
Sve o sportu na jednom mestu
APP TV Arena sport
2 dana
Ostavite komentar