
pre 11 minuta 17: 15
Vimbldon povećao nagradni fond: Teniseri se bore za glavnu nagradu of tri miliona funti
Uprava Vimbldona sprema mnoštvo promena za ovogodišnje izdanje turnira.
Košarkaši Crvene zvezde su nakon dramatične završnice ostvarili trijumf nad Virtusom rezultatom 94:87 (18:19, 26:19, 13:25, 37:24) u 14. kolu Evrolige. Iako se činili u trećem kvartalu da bi jadranski šampion mogao ispustiti ovaj trijumf iz ruku, na kraju je trojka Nikole Kalinića na minut do kraja meča presudila Italijanima.
Posle utakmice, upravo je za medije o svom pogotku govorio srpski košarkaš koji je istakao da je ovakva pobeda bila potrebna čitavom timu.
"Znači trojka, znači i pobeda. Na ličnom planu mi je drago što sam pogodio, jer nisam zadovoljan svojim igrama u prethodnom periodu. Trebalo mi je, ali i svima nama da prelomimo jednu utakmicu i da se dignemo. Posle derbija i Armanija smo počeli malo da sumnjamo, ali sada je sve u redu. Na 7-7 smo, moglo je i bolje, ali smo većinu utakmica igrali u gostima", rekao je Kalinić za "Meridian sport".
ABA liga/Dragana Stjepanovic
Uspeh je došao zahvaljujući izvanrednom performansu Ajzeje Kenana koji je postigao 26 poena. Kalinić je imao samo reči hvale za svog saigrača.
"Nismo odustali ni u jednom momentu, ni na -10 na šest, sedam minuta do kraja. Nastavili smo da igramo, verovali da možemo da pobedimo i to se obično vrati. Nismo odustali i bili smo nagrađeni, tako da je sjajan osećaj pobediti. Drago mi je i zbog partija Mitrovića i Kenana. Luka i ja smo drugari, to svi znaju. Trenira dobro, radi sve kako treba, ali desi se da uđeš u lošu seriju, promašiš neke zicere… Bitno je samo nastaviti sa radom, pre ili kasnije se to vrati. Sjajan je centar, znači nam. Što se Kenana tiče, ne znam zašto je iko iznenađen partijom. Čovek je dobar šuter, igrao je godinama u NBA, ima sjajnu reputaciju", dodao je popularni Kalina.
Zvezda je sada na polovičnom skoru 7-7, dok je Virtus poslednji sa učinkom 2-12.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
26.03.2025 11: 25
Duplo kolo Evrolige je pred nama, a prvo će na parket beogradske Arene istrčati košarkaši Virtusa.
25.03.2025 19: 38
Trener košarkaša Virtusa Duško Ivanović izjavio je danas da će njegova ekipa pokušati da dođe do pobede protiv Crvene zvezde u 31. kolu Evrolige.
25.03.2025 12: 37
Trener košarkaša Crvene zvezde ima muku sa ponudom igrača na važnoj poziciji, ali i pored toga želi pobedu protiv gostiju iz Bolonje.
24.03.2025 12: 45
Košarkaški klub Virtus saopštio je danas da je raskinuo ugovor sa Rikardom Viskontijem.
pre 2 sata 14: 55
Evropsko prvenstvo u košarci održaće se od 27. avgusta do 14. septembra.
pre 3 sata 14: 05
Donedavni trener Mege definitivno nasledio crnogorskog kolegu Dejana Radonjiča.
pre 3 sata 13: 40
Gran Kanarija četvrti španski klub koji će učestvovati u FIBA Ligi šampiona naredne sezone.
pre 6 sati 11: 20
Hapoel, Partizan i Crvena zvezda stali u red za potpis zvezde Unikahe.
Ostavite komentar