Četvrta deonica kobna po Partizan: Crno-beli poraženi u Barseloni

14.03.2024 22:26
Košarkaši Partizana su zabeležli 16. poraz u Evroligi u ovoj sezoni. Profimedia
Košarkaši Partizana su zabeležli 16. poraz u Evroligi u ovoj sezoni.

Košarkaši Partizana su poraženi na gostovanju Barseloni 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8) u okviru 29. kola Evrolige. Ovo je bio 16. poraz za aktuelnog regionalnog šampiona, a uz to imaju i 13 pobeda. Sa druge strane španski predstavnik je sada na skoru 20-9.

Najefikasniji u timu Željka Obradovića bio je Aleksa Avramović sa 27 poena, dok je jedini dvocifreni uz njega bio Zek Ledej sa 16. U ekipi iz Katalonije je najbolji bio Nikolas Laprovitola sa 17 poena, a pratili su Vili Ernangomez sa 15 i Rokas Jokubaitis sa 13.

Crno-beli su odlično otvorili meč u "Blaugrani" serijom 6:0, ali su Španci uspeli da preokrenu rezultat i stignu do prednosti krajem prve deonice. Nakon uvodnih 10 minuta izabranici Rožera Grimaua su imali pet poena prednosti. Napadi su obe strane bili izuzetno efikasni, te smo videli čak 99 poena. Čini se da je to odgovaralo i jednima i drugima, ali je Barselona imala vođstvo (+3) na odlasku na poluvreme.

Španski tim je bolje započeo drugo poluvreme i serijom 13:4 stekao prvu dvocifrenu prenost (64:52) na utakmici. Išla je i razlika do +15, ali je energija Ledeja uspela da vrati ekipu Željka Obradovića na jednocifren zaostatak (-6) na ulasku u odlučujuću deonicu.

Ponovo je usledila serija (7:0) Katalonaca na startu poslednje četvrtine kojom su otišli na dvocifrenu prednost. Crno-beli nisu imali rešenje za jaku defanzivu Barselone, te gotovo pet minuta nisu uspeli da poentiraju u poslednjem periodu. Španaci su to iskoristili i samo uvećavali vođstvo do kraja za 20. pobedu, a Partizanu je ovo bio 16. poraz u Evroligi.