Partizan bio na pragu "brejka", pa pao u bolonjskoj drami: Virtus ponovo bolji

02.02.2024 22:41
košarkaši Partizana pre meča Evrolige MN Press
košarkaši Partizana pre meča Evrolige

Košarkaši Partizana ni drugi put ove sezone nisu izašli na kraj sa Virtusom u Evroligi, posle tesnog poraza kod kuće (75:77) sitnom, ali dovoljnom razlikom izgubili su i u Bolonji - 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26), pa posle drame u 25. kolu imaju 12 pobeda i 13 poraza.

Crno-beli, za večerašnju priliku obučeni u bele dresove, dali su prvi poen (Smit) u "Segafredo" dvorani i vodili tokom skoro cele uvodne četvrtine, bežeći rivalu najviše pet rezultatskih koraka (5:10), ali je ipak nisu rešili u svoju korist.

Red dobrih poteza, red grešaka i 1,26 minujta pre kraja su gurnuti u minus (17:16), da bi Lundberg u zadnji čas sprečio goste da u boljoj poziciji dočekaju drugu deonicu megdana dobrih znanaca još iz starijih takmičarskih dana.

Ovako su Džordan, Lundberg i Abas poveli domaćina ka trijumfu u tih 10 minuta, da bi im se kasnije priključio Šengelija, čije se iznuđeno odsustvo, naravno ne slučajno, poklopilo sa brojnim evropskim porazima kluba iz univerzitetskog grada u poslednje vreme.

Uzvraćali su Panter i Doužer, pre svega, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Imali su Beograđani šanse za to, ali bi svaki put zatajila realizacija, pa su na poluvreme otišli gledajući u leđa bolje rangiranom takmacu u borbi za plej-of.

Treća deonica bila je izjednačenija, timovi su se smenjivali u kini poenterskim serijama, s tim da je "parni valjak" sve vreme jurio zaostatak. Najmanji je bio 7,43 minuta pre završetka tog dela utakmice (40:39), a najviši +10 u više navrata.

Da bi Panter, uz podršku Avramovića, mini nizom, ipak istanjio Virtusovu zalihu na dostižnu razliku pred biti ili ne biti četvrtinu (62:58). Na hvatanje priključka najbolje reagovao Naneli, tako što je "eksplodirao" u uvodnim "taktovima" zadnjih 10 minuta.

Amerikanac je pogađao iz svih pozicija, a njegovom trojkom 6,53 minuta pre "spuštanja zavese" Partizan je konačno ponovo s "visine" pogledao italijanski tim (64:67). Lundberg mu je maltene sam parirao i držao ekipu da ne potone.

Čim je dobio ispomoć (Kordinijea) borba je opet ušla u egal fazu (77:77, 79:79...). Koprivica, Doužer i Smailagić su vukli na suprotnu stranu, ali Lundberg se nije dao (82:81). Nije ni Abas i tako je u vetar otišla još jedna moguća pobeda Željka Obradovića i njegovih izabranika.

Panterova trojka sekund pre kraja, može samo da pojača žal za ispuštenim "okretanjem" rivala pred njegovom publikom, mada je Partizan i na Apeninima imao veliku podršku "grobara". Pogotovo što mu je srpski tim sam kumovao brojnim kiksevima, kao kada nije uspeo da izvede loptu posle tajm-auta, a Virtus ga "zakucao" iz kontre.

Najviše poena za pobedničku ekipu dao je Lundberg (20), dok je u Partizanu najefikasniji bio Panter (22).