"OAKA" ostala nepokorena: Poraz Partizana na gostovanju u Atini

Autor: Aleksa Janković

19.01.2024 22:23
Džejlen Smit na utakmici Panatinaikos - Partizan KK Partizan
Džejlen Smit na utakmici Panatinaikos - Partizan

Košarkaši Partizana su poraženi od Panatinaikosa 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13) u "OAKA Areni" u okviru 22. kola Evrolige.

Pre samog meča, košarkaši Partizana su na zagrevanju odali počast Dejanu Milojeviću, dok je održan i minut ćutanja pre sudijskog podbacivanja lopte. Navijači Panatinaikosa su pesmom i ovacijama pozdravili Željka Obradovića.

Kada je u pitanju sama utakmica, Partizan je napadački bolje otvorio meč, uprkos izostanku najboljeg igrača i kapitena Kevina Pantera. Crno-beli su stekli prednost od pet poena (7:12), a usledio je odgovor domaćina. Serijom 8:0, "zeleni" su prešli u vođstvo koje su imala i na kraju prve deonice.

Veći deo drugog perioda se igralo koš za koš, međutim tim Ergina Ataman je sredinom četvrtine uspeo da se odvoji na maksimalnih +9, zahvaljujući pre svega Mariusu Grigonisu. Litvanac je u svega dva minuta postigao 10 poena. Izabranici Željka Obradovića su nakon toga zategli odbranu, do kraja poluvremena napravili seriju 9:2 i tako na pauzu otišli sa dva poena zaostatka.

Treća četvrtina je baš kao i prethodne dve bila potpuno izjednačena, gde nijedna ekipa nije uspela da se odovoji na više od jednog poseda razlike. U poslednjih 10 minuta se tako ušlo sa rezultatom 58:58 nakon zakucavanja Matijasa Lesora.

Košarkaši Pantinaikosa su mnogo smirenije odigrali četvrtu deonicu. Na krilima Kendrika Nana, Kostasa Slukasa i Lesora, grčka ekipa je stekla prednost i nakon toga održavala konstantno vođstvo od dva-tri poseda. Iako je možda delovalo da Partizan ima snage da uđe u neizvesnu završnicu, Džerijan Grent je rešio potanje pobednika kada je na 50 sekundi do kraja postigao koš uz faul. "Zeleni" su tako otišli na 11 poena prednosti, što je bio nenadoknadiv zaostatak za crno-bele.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nan sa 21 poenom, a pratili su ga Dinos Mitogu sa 16 i Lesor sa 14. U timu Željka Obradovića se istakao Pi Džej Doužer sa 16 poena, Džejms Naneli je dodao 13, a Alen Smailagić 11.

Partizan se nakon ovog poraza nalazi na 11. mestu u Evroligi sa 11 pobeda i 11 poraza, dok je ekipa Panatinaikosa zauzima četvrtu poziciju sa skorom 14-8.