Evroliga

09.01.2024 20:30
Partizan ispustio "+17" u Istanbulu: Posle Zvezde i Fener bolji od "parnog valjka" MN Press

Košarkaši Partizana doživeli su drugi uzastopni poraz u Evroligi. Nakon poraza u "večitom derbiju" od Crvene zvezde, ekipa Željka Obradovića izgubila je i od Fenerbahčea u Istanbulu, ovaj put, rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12).

Ostaje je žal za boljim ishodom u Turskoj, pošto su crno-beli u jednom trenutku imali i 17 poena prednosti. Odigrali su maestralnu prvu četvrtinu, gde su blistali Kaboklo i Panter, koji je do poluvremena imao 15 poena. Ali je u nastavku došlo do pada koncentracije, što su umeli da iskoriste protivnički igrači.

Crno-beli su sa mnogo većom energijom ušli u utakmicu. Na krilima Pantera i Kabokla i serije 17:4 u uvodnoj četvrtini, stekli su ubedljivu prednost u ranoj fazi utakmice, koja je početkom druge deonice išla i na "+17" (36:19). Međutim, od tog trenutka kreće pad u igri Beograđana. Fener je podigao ritam, uzvratio 13:0 serijom, da bi na odmor otišao sa podnošljivih 43:48.

Dobar ritam pratio je domaćina i u nastavku, po notama Kalatesa, Fener je i treću četvrtinu odigrao u visokom tempu, da bi turski tim i definitino rešio sve dileme 16:0 serijom sredinom odlučujuće deonice za velikih i nedotižnih 82:64.

Igra Beograđana stala je posle uvodne četvrtine. Iako su imali dobre procente sa distance (9/22) nije bilo odgovarajuće podrške u reketu. Imali su solidan broj izgubljenih lopti u drugoj i trećoj četvrtini, dok je najviše "škripalo" u odbrani. Naročito pri čuvanju Dorsija sa distance i druge petorke predvođene Gudurićem i Sestinom, koji su večeras bili kobni po crno-bele iza linije 6.75m (14/27 za tri).

Kao i u susretu sa Zvezdom, često je dolazilo do mis-meč situacija pod reketom. Falila je i koncentracija u napadu. U nedostatku pametnijih rešenja, često se srljalo u reketu bez izgrađenih akcija. Doduše i odbrana Fenera je bila na nivou, ali kada se sve sumira, jedna odlična četvrtina je bila sve što smo videli od Obradovićevih momaka večeras u Istanbulu.

Treba napomenuti da je treneru Partizana Željku Obradoviću upriličena lepa dobrodošlica pred početak utakmice u Istanbulu, gde je tokom sedmogodišnjeg mandata doneo turskom timu i evropsku titulu.

Fenerbahče - Partizan Mozzart Bet 91:76

/19:31, 23:17, 25:16, 23:12/

Fenerbahče: Motli 4, Vilbekin, Šanli 4, Papajanis 2, Hejs-Dejvis 12 (7sk), Biberović, Pier 4, Gudurić 15 (3/6 za dva, 2/3 za tri), Dorsi 24 (5/8 za tri), Kalates 9 (7as), Madar 3, Sestina 14 (4/5 za tri)

Partizan Mozzart Bet: Smit 11, Vukčević, Ledej 1, Panter 18 (5/13 za dva, 1/3 za tri), Jaramaz, Naneli 14, Trifunović 5, Anđušić 3, Doužer 4, Ponitka, Kaminski 7, Kaboklo 13.