
pre 4 sata 00: 14
Robinson napušta Floridu: Sjajni šuter ide u Detroit!
Pistonsi su izgubili dva odlična šutera, ali stiže jedan od najboljih u ligi
Košarkaši Crvene zvezde od 20:30 dočekuju Efes u dvorani "Aleksandar Nikolić" u sklopu 27. kola Evrolige. Obe ekipe pretenduju za plej-of elitnog takmičenja, a turski tim i šampion Evrope je nešto u boljoj situaciji, pošto ima 13 pobeda, dok je Zvezda na učinku 11-15.
Crveno-beli se nalaze u krizi rezultata. U poslednjih sedam utakmica imaju samo jednu pobedu u Evroligi, dok su nedavno izgubili i od Cibone u regionalnom takmičenju, posle čega su kompromitovali svoj plasman na kraju regularnog dela sezone.
Uoči meča sa Efesom, trener Zvezde Duško Ivanović govorio je o kvalitetima večerašnjeg rivala, a istakao je i da gaji nade za plasman u Top 8 Evrolige.
"Igramo protiv ekipe koja je evropski prvak, kompletna su ekipa sa igračima koji igraju jedna na jedan, igraju pik en rol, odlično šutiraju… Mislim da u ovoj situaciji više sebe moramo da gledamo. Da igramo sa samopouzdanjem i agresivnošću koje smo imali ranije i onda da vidimo… Još imamo realne šanse za TOP8. Ali da bismo imali te realne šanse, moramo da počnemo da pobeđujemo", rekao je iskusni stručnjak.
Beograđani imaju još osam utakmica do izbore plasman u završnicu takmičenja, iako je još uvek rano za matematičke proračune, nema sumnje da će crveno-beli morati da pobede većinu utakmica, ako žele da se nađu u nokaut-fazi.
Posle duela sa Efesom, igraće protiv Panaitinaikosa u Atini. Zatim sledi gostovanje Barsi, pa susret sa Baskonijom i Valensijom u Beogradu. Krajem marta idu na megdan Asvelu, a poslednja dva susreta odigraće protiv Olimpijakosa i Fenerbahčea pred svojim navijačima.
Evroliga, 27. kolo:
Utorak:
Alba - Žalgiris 63:66
Olimpijakos - Barsa 77:70
Valensija - Armani 84:88
Virtus - Partizan 79:88
Real Madrid - Baskonija 81:85
Bajern - ASVEL 76:72
Sreda:
Makabi - Fenerbahče 18:30
Crvena zvezda Meridianbet - Efes 20:30
Monako - Panatinaikos 21:00
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
04.04.2025 12: 13
Šejn Larkin možda propušta utakmkicu sa Crvenom zvedom u Beogradu.
04.04.2025 09: 21
Sve ono dobro i kvalitetno što su igrači Crvene zvezde radili od početka sezone, staje u narednih 80 minuta košarke. Srpskom šampionu je potrebna jedna pobeda u naredna dva meča Evrolige da i matematički obezbedi nastavak takmičenja u njakvalitetnijoj ligi Evrope, a rival košarkašima trenera Janisa Sferopulosa je Efes (20.00, TV Arena 1 Premium).
03.04.2025 16: 05
Košarkaši Crvene zvezde dočekaće sutra od 20 časova Efes u Beogradskoj areni.
03.04.2025 14: 50
Košarkašima Crvene zvezde sutra Efes dolazi na megdan, a meč će se igrati u Beogradskoj areni od 20 časova.
pre 5 sati 22: 56
Američki košarkaš Fredi Gilespi napustio je milansku Olimpiju, saopštio je danas učesnik Evrolige.
pre 11 sati 17: 05
Košarkaški klub Crvena zvezda održao je u ponedeljak 30.06.2025. godine redovnu godišnju sednicu Skupštine kluba. Redovnoj sednici koja je održana u hotelu "Crowne Plaza" u Beogradu prisustvovalo je 35 od 59 članova Skupštine, predsedavali su predsednik kluba Željko Drčelić i predsednik Skupštine Ljubomir Milić.
pre 14 sati 13: 40
Razne promene čekaju Evroligu za narednu sezonu, prvenstveno u formatu takmičenja.
pre 19 sati 08: 55
Kubanski košarkaš Hasijel Rivero nije više član Makabija iz Tel Aviva, saopštio je izraelski klub.
Ostavite komentar