Evroliga

Hrabra Zvezda pala u Barseloni: Katalonci jedva sačuvali domaći teren

10.11.2023 22:29
Hrabra Zvezda pala u Barseloni: Katalonci jedva sačuvali domaći teren KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone u gostima u utakmici 7. kola Evrolige rezultatom 86:81 (21:28, 26:25, 18:19, 21:19). Uprkos tesnom porazu, tim sa Malog Kalemegdana pružio je odličan otpor. U nekoliko navrata Zvezda je uspela da se vrati u meč nakon dvocifrenog zaostatka.

Najpre na startu, kada je sa lošom energijom ušla u meč (16:6). A, onda i sredinom druge četvrtine kada je na semaforu pisalo 42:25 u korist španskog tima. Pod palicom Teodosića i na krilima Mitrovića, Nedovića i Davidovca, crveno-beli su tokom čitavog susreta "disali za vratom" Barseloni.

Zahvaljujući velikom broju skokova u napadu (18) i poenima iz druge šanse, držali su se gotovo do samog kraja. Ali u finišu nisu imali dovoljno snage i koncentracije za preokret...

Na minut i po do poslednjeg zvižduka Mitrović je najpre doneo Zvezdi izjednačenje (78:78), da bi trojkom Teodosića, crveno-beli prišli na -2 (83:81) na svega 12 sekundi do kraja. Mitrović je potom dobio tehničku grešku zbog prestupa prilikom izvođenja lopte domaćeg tima. Abrines je pogodio bacanje, Barsa je otišla na +3, da bi španski velikan u penal završnici prelomio utakmicu i overio šestu pobedu u sezoni.

Zvezdi tako ostaje žal za boljim rezultatom, budući da je pokazala dobru sliku na parketu protiv jednog od kandidata za titulu. Međutim, platila je danak zbog nešto lošijih odluka na obe strane terena u samoj završnici.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Parker sa 20 poena, Ernangomez je dodao 18, dok je listu strelaca Crvene zvezde predvodio Mitrović sa 22 poena. Teodosić je dodao 13, uz devet asistencija, dok je Davidovac završio utakmicu sa 12 poena.