Plejmejker “kneževa” je na klupi sačekao završetak utakmice, dok je Ilaj Okobo do poslednjeg zvuka sirene ostao na parketu. Dok je Francuz napuštao teren, bio je žrtva klasičnog “ribanja” od strane lidera ekipe - koje je ipak ubrzo eskaliralo
Veliki preokret Borca i veoma važna pobeda nad Splitom u 15. kolu AdmiralBet ABA lige - 92:84 (26:27, 19:28, 31:13, 16:16). Gubili su domaćini 20 razlike sredinom druge četvr4tine (30:50), a 10 razlike na poluvremenu, ali su furioznom igrom u trećoj deonici (31:13) sve nadoknadili i na kraju stigli do pobede.
Splitu je zasluženo pripalo prvo poluvreme koje su rešili u svoju korist 55:45. Međutim, Uskoković je poveo Čačane u boj, smanjivali su prednost gostiju i na 2:47 pre kraja su i poveli 68:66 i u poslednjih 10 minuta ušli sa prednošću od 76:68! Uspeli su da održe razlliku i pobedom pobegnu sa poslednje pozicije u Grupi A.
Nikolić sa 21, Uskoković sa 19 i Manojlović sa 18 poena predvodili su Borac, Vigins je sa 17 bioi najefikasniji u Splitu.
Igokea je pretrpela praviu prodolom od Studentskog centra i to u Lakštašima 66:94 (16:18, 19:35, 9:24, 22:17). Imali su gosti iz Podgorice i "plus 23", dominirali su u svim aspektima igre. Rebec sa 17, Drežnjak sa 16 koševa bili su najefikasniji u timu "studenata", Gavrilović je sa 21 poenom i sedam skokova bio raspoložen u timu domaćina.
Plejmejker “kneževa” je na klupi sačekao završetak utakmice, dok je Ilaj Okobo do poslednjeg zvuka sirene ostao na parketu. Dok je Francuz napuštao teren, bio je žrtva klasičnog “ribanja” od strane lidera ekipe - koje je ipak ubrzo eskaliralo
Košarkaši Mege su trijumfom nad Borcem iz Čačka domogli pozitivnog skora nakon 11 kola ABA lige, dok je Split pobedom nad Krkom najavio plej-of ambicije
Dve različite slika na mečevima drugog dana petog kola ABA lige. Split je ostvario veoma bitan trijumf nad Megom 90:80 (28:20, 20:20, 24:22, 18:18) dok je nekoliko stotina kilometara niz obalu Jadranskog mora Borac iz Čačka nakon produžetka savladao Mornar 98:90 (17:20, 26:18, 21:23, 23:26, 11:3).
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Selektor Srbije Miloš Pavlović odredio je spisak košarkašica za mečeve protiv Islanda i Portugala u okviru drugog "prozora" kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2027. godine igrati u Belgiji, Finskoj, Litvaniji i Švedskoj.
Ostavite komentar