Košarkaši Partizana popedili su FMP tek posde produžetka sa 109:103 u 3. kolu Admiral Bet ABA ligi, ali stručni štab crno-belih brine povreda stopala Karlika Džonsa, koji je ranije morao da napusti teren.
Teška pobeda, ali glavobolja za Obradovića pred duel sa Parizom ovog petka u Evroligi, jer najbolji igrač crno-belih nije završio utakmicu.
Gestikilacija trenera Partizana posle meča najbolji je pokazatelj da nešto nije dobro, a na mukama će biti doktorska služba kako bi Karlika oporavili za naredni okršaj, ako je moguće.
Prvi utisak nije dobar, jer je uz pomoć doktora napustio dvoranu, dok je kod Karlika viđena zabrinjavajuća grimasa.
Što se tiče same utakmice, FMP je bolje počeo, zahvaljujući Filipu Barni koji je u prvoj četvrtini postigao većinu poena svog tima. Partizan je bio neuigran i u zaostatku na kraju prvog dela igre.
Ulaskom ključnih igrača, Partizan je uspeo da preokrene rezultat i stekne prednost do poluvremena. Međutim, FMP je u nastavku pružio snažan otpor i preokrenuo rezultat u svoju korist.
U odlučujućoj četvrtoj četvrtini Partizan je uspeo da se vrati i izjednači, pa je meč otišao u produžetak. U dodatnih pet minuta crno-beli su bili bolji i zasluženo slavili.
Najefikasniji kod Partizana bili su Vašington 31, Bonga sa 28 i Tajrik Džons sa 13, dok su se u timu FMP-a istakli Barna 28, Judžin sa 22.
ABA liga, 3. kolo
PETAK
Beč - Mega 88:81
Bosna - Budućnost 82:91
SUBOTA
Igokea - Krka 87:71
NEDELJA
Dubai - Kluž 81:77
Cedevita - Zadar 97:72
SC Derbi - Split 85:77
PONEDELJAK
Crvena zvezda - Ilirija 101:87
Partizan - FMP 109:103
Ostavite komentar