
pre 31 minut 13: 03
Dajem NBA ligi još jednu sezonu, radiću do maksimuma: Dario Šarić nema nameru da se vraća u Evropu
Hrvatski košarkaš hoće da se nametne u Sakramentu.
Partizan je šampion ABA lige za sezonu 2024/25! Crno-beli su u finalnoj seriji bili uspešniji od Budućnosti sa ukupnih 3:1 u pobedama, čime su se osmi put popeli na tron regionalnog takmičenja, a ujedno su stigli i do jubilarnog 50. trofeja u svojoj 80 godina dugoj istoriji.
Konačan rezultat utakmice u prepunoj Beogradskoj areni bio je 90:75 (26:26, 22:18, 22:15, 20:16). Aleksej Pokuševski, nije skrivao zadovoljstvo posle velikog uspeha, a na kraju svega se i njegov povratak u Evropu isplatio.
"Drago mi je što sam ovde i što sam uspeo ovo da osvojim titulu sa Partizanom već prve godine. Jedva čekam sledeću sezonu. Budućnost je stvarno dobra ekipa, čestitam im na sezoni koju su imali. Niko nije očekivao da će doći do finala i da ovako odigraju", rekao je Pokuševski.
Starsport
Vanja Marinković je takođe dao ogroman doprinos u osvajanju titule, a ovaj trofej za njega ima posebnu vrednost.
"Radujem se što sam konačno uspeo da osvojim ovaj trofej posle šest godina. Jako sam srećan i eto, puno mi je srce. Navijači su nas vodili do pobede i titule, iako smo par puta imali kikseva kad se napuni hala kao protiv Efesa. Stvarno je bilo spektakularno, puno nam znači".
Marinković je pohvalio rivala, ali i igru svog tima.
"Serija je bila sjajna. I Budućnost i mi smo pokazali da smo spremni. Za oko je bila lepa, možda poslednjih pet ili šest minuta utakmice se znao pobednik. Ali prva, druga četvrtina, njima kapa dole imali su sjajnu sezonu i imaju odličan tim. Da su oni osvojili ne bi bilo nezasluženo. Na svu sreću, titula je kod nas", zaključio je Marinković.
Grupna faza Evropskog fudbalskog prvenstva za žene 2025 (WEURO), koja se nedavno završila, definitivno je ispisala istoriju zbog rekordne posećenosti.
Sezonske karte za utakmice najpoznatijih fudbalskih klubova u regionu uveliko se prodaju, a cene se kreću od 15 do čak 3.000 evra, u zavisnosti od toga da li ste smešteni na običnom ili VIP mestu na tribinama.
U vreme kada elitni evropski klubovi naplaćuju više od hiljadu evra za sezonske karte, Bayern München ima potpuno suprotnu filozofiju. Njihova najjeftinija sezonska karta za stajaća mesta je 170 evra
Transfer Andrije Maksimovića vredan 14 miliona evra, istakao je činjenicu da region ima vrlo jasnu ekonomsku specijalizaciju, proizvodnju fudbalskih talenata.
Vasilije Micić potpisao je trogodišnji ugovor od 18 miliona evra, vrativši se tako u Evroligu. Ovaj ugovor učinio ga je jednim od najplaćenijih igrača u predstojećoj sezoni.
27.06.2025 12: 45
Posle Brendona Dejvisa još jedan centar napustio Humsku.
23.06.2025 21: 30
Šampion prosečno gledalo 9.185 navijača po meču.
19.06.2025 11: 38
Andrej Žakelj sumirao sezonu kojoj su Podgoričani uspeli da se plasiraju u finale AdmiralBet Aba lige u kojem su poraženi od Partizana
13.06.2025 18: 30
Predsednik crno-belih ponosan na ukupnu pobedu u finalnoj seriji plej-ofa regionalnog košarkaškog takmičenja.
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 14h
pre 1 sat 12: 18
Košarkaši Srbije će ga koristiti tokom priprema za Eurobasket
pre 2 sata 11: 15
Letonski košarkaš neće igrati ni protiv Crvene zvezde.
pre 3 sata 10: 26
Sjajna atmosfera u ekipi pred start pripremnog perioda za Evropsko prvenstvo.
pre 15 sati 22: 15
Francuski košarkaš Fabijen Kozer napustio je milansku Olimpiju, saopštio je danas italijanski klub.
Ostavite komentar