pre 6 minuta 20: 31
(UŽIVO) Partizan - Barselona: Crno-beli traže prvu pobedu protiv Katalonaca nakon 15 godina
Košarkaši Partizana dočekuju Barselonu od 20.30 (TV Arena 1 Premium) u osmom kolu Evrolige.
 
                                 Tanjug/AP Photo/Michael Wyke
                                        Tanjug/AP Photo/Michael Wyke
                                                                                    U razgovoru za podkast "Pick N Talk" u produkciji kluba sa Malog Kalemegdana, srpski reprezentativac i član Majami Hita, Nikola Jović, rekao je da bi jednog dana voleo da zaigra za Crvenu zvezdu - inače, tim za koji navija od malih nogu.
Talentovani NBA košarkaš, iako je svojevremeno igrao vaterpolo za Partizan, nikada nije krio da je fan Crvene zvezde. Ljubav prema tom klubu nasledio je iz kuće, odnosno od oca, a, interesesantno, početak njegovog sportskog života počeo je van košarke i to mandatom u crno-belom taboru.
Prisetio se Jović najpre trenutka kada je igrao za Partizan u mlađim vaterpolo selekcijama.
"U tom trenutku mi smo trebali da idemo na neki turnir u Dubrovniku i oprema nam je trebala. Naravno, roditelji kupuju opremu Partizanovu i ja sam, kao i svi moji saigrači u tom trenutku, jer smo deca bili, moralo se kupiti, kupio i vaterpolo gaće i sve. I ja ne znam, sad smo bili u kući, otac je vratio sa nekog puta i meni se čuje kako te vaterpolo gaće udaraju o radijator. U tom trenutku on ulazi i čujem stvarno jako buku. Otac koji je totalno nezadovoljan i majka koja ne može da mu objasni. To nema veze s tim, ja idem na turnir, nisam jedini, to je sve normalno i on koji ne može da razume to. Tako da od malena navijam za Zvezdu, iako sam igrao vaterpolo u Partizanu", rekao je Jović.
 
                                                                                                                                                                
Meč Zvezde i Galatasaraja bio je prvi meč koji je gledao uživo, a otkrio je i koji igrač srpskog tima mu je bio najomiljeniji u tom trenutku.
                                                                                                                                                        
                                
                            
                                                    
                                                                                                                                    
"Mislim da je to bila Zvezda - Galatasaraj u Areni. Omiljeni igrač mi je bio Jaka Blažić. U tom trenutku, iz nekog razloga, imao sam šanse i da igram protiv njega u Cedevita Olimpiji, koji igra sjajno protiv nas uvek. To mi je bila prva utakmica, posle toga gledao sam razne utakmice, možda i najbolje utakmice koje sam ikada gledao. Kao klinac, bio sam oduševljen atmosferom i svime. Tu se rađa neka želja da jednog dana zaigrate i vi, da budete na terenu i da vas navijaju kao i za njih. Da, to je stvarno ljubav", dodao je on.
Ističe da bi voleo jednog dana da zaigra za Zvezdu.
"Sve ide dan za danom i sve nekako se dešava s razlogom, ali to nije pitanje, ja bih, naravno, voleo. Voleo, pogotovo zbog te ljubavi, ne samo moje, nego i od oca i cele moje familije. Eto, videću. Naravno bih voleo", kazao je Jović.
Nikola Jović od 2022. godine igra u NBA ligi, a prethodno je jednu sezonu u Srbiji nosio dres Mege.
 
                                
                                Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
 
                                
                                Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
 
                                
                                Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
 
                                
                                Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
 
                                
                                Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
20.10.2025 20: 15
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Iliriju rezultatom 101:87 (34:19, 20:25, 30:25, 17:18) u meču trećeg kola Grupe B ABA lige.
20.10.2025 19: 41
Izabranici Saše Obradovila slavili protiv Ilirije sa 101:87
12.10.2025 17: 01
Prema pisanjima domaćih medija, beka Crvene zvezda mogli da vidimo tek krajem godine na terenu.
07.10.2025 19: 10
Povratnik u košarkašku sekciju crveno-belih ima svoj ugao gledanja na tri odigrana meča.
 
            
         
            
        YouTube
pre 21h
 
            
         
            
        YouTube
pre 21h
 
            
        YouTube
pre 21h
 
        pre 36 minuta 20: 02
Košarkaši Mege ubedljivo su savladali debitanta u ABA ligi, ljubljansku Iliriju pred svojom publikom u hali "Ranko Žeravica" rezultatom 109:83 (23:24, 34:18, 26:18, 26:23) u meču petog kola B grupe ABA lige.
30.10.2025 19: 40
Košarkaške sekcije Zvezde i Partizana poslale su poruku mladom asu koji se bori sa teškom bolešću...
30.10.2025 18: 50
Košarkašima Partizana predstoji okršaj sa Barselonom u Beogradu u petak, na kojem će pokušati da nadomeste za slabe rezultate u prethodnom periodu.
 
        30.10.2025 14: 48
Grčki košarkaš ističe da je izuzetno dobro prihvaćen od saigrača.
Ostavite komentar