
pre 5 minuta 22: 19
Siner kralj Rijada: Pobedio Alkaraza i zaradio šest miliona dolara
Italijan bez većih problema slavio protiv Španca sa 2:0.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u 13. kolu AdmiralBet ABA lige rezultatom 89:84 (23:26, 27:25, 23:21, 16:12) na domaćem terenu. Posle vrlo neizvesne utakmice, na kraju je presudila neizvesna završnica, u kojoj su duže nerve imali igrači kluba sa Malog Kalemegdana.
Svoje utakmice je posle meča za medije pružio Ajzeja Kenan.
"Pobeda je uvek dobra i to nam je trebalo, znali smo ulog ove utakmice zbog tabele i baš smo želeli da pobedimo ovaj meč. Enrgija je bila bolja, imali smo loše momente, ali našli smo način da pobedimo i to su takve utakmice kada morate da kopate i nađete način da slavite", istakao je Kenan.
Potom se dotakao navijanja i posete.
"Ja ne kontrolišem ko dolazi na utakmice, ali ako uzmemo u obzir vremenske uslove imali smo dobru podršku i zahvalni smo svakom ko je došao i ko nas podržava cele sezone", rekao je Kenan i potom kratko prokomentarisao činjenicu da je sada Zvezda vodeći tim ABA lige:
MN Press
"Svaka utakmica je izazov, svi žele da nas pobede i ovi derbiji imaju veću pozadinu, ali samo pokušavamo da budemo bolji svaki dan".
Pričao je Kenan i o ulozi Džoela Bolomboja, koji se vratio posle povrede.
"Veoma nam znači, njegova energija i prisustvo u odbrani su važni. Prisutan je i aktivan, otežava rivalima da postižu poene iz reketa. To nam je falilo".
Za kraj, pričao je o prvoj polovini sezone.
"Novi je tim, trebalo nam je vremena da nađemo ritam. Imali smo nekoliko mečeva koje smo mogli da pobedimo, ali smo imali i sreće u nekim duelima. Zadovoljan sam gde smo na kraju prvog kruga. Nastavićemo da radimo i radujemo se nastavku", završio je Kenan.
Posle bivšeg košarkaša Olimpijakosa, prisutnima se obratio i Jago Dos Santos.
"Ovo je derbi i ovo je najveći derbi u Evropi. Specijalna noć za tim i za mene, kao i za navijače. Familija mi je tu i samo sam probao sam da pobedim".
Nije želeo da komentariše loše odluke Partizana u završnici.
"Pričaću o nama, ovo nije normalna košarka i normalna utakmica. Treba vam nešto drugačije da biste pobedili".
Na kraju je istakao da je ponosan na učinak svog tima u prvom delu sezone.
"Imamo mnogo utakmica, ali osećamo se dobro, borili smo se, zasluženo smo tu gde jesmo", završio je omaleni plejmejker.
Sada se Partizan po skoru izjednačio sa Zvezdom i obe ekipe imaju 11 pobeda i dva poraza, te se nalaze na vrhu tabele ABA lige. Sve mečeve šampionata Jadrana možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
08.08.2025 13: 43
Sezona startuje 3. oktobra, a ekipe su podeljene u dve grupe.
16.07.2025 16: 58
Partizan predvodi A grupu, a Crvena zvezda B grupu regionalne lige.
23.06.2025 21: 30
Šampion prosečno gledalo 9.185 navijača po meču.
06.06.2025 17: 47
Od naredne sezone, regionalno takmičenje širi se na 20 klubova, uz potpuno novi takmičarski format, ulazak novih tržišta, milionski nagradni fond.
YouTube
pre 36min
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 2h
pre 14 minuta 22: 11
Domaćini odlično igraju u regionalnom takmičenju, za raziliku od FIBA Lige šampiona.
pre 5 sati 16: 28
Klub iz Sarajeva loše krenuo sezonu, a kulminiralo je porazom od Budućnosti u Zetri.
pre 23 sata 22: 40
Košarkaši Mege poraženi su večeras u gostima od Beča rezultatom 88:81 (19:24, 28:19, 20:24, 21:14) u meču trećeg kola grupe B ABA lige.
17.10.2025 20: 20
Svečana ceremonija održana je sinoć u veličanstvenom ambijentu katedrale Seu Velja u Ljeidi.
Ostavite komentar