Nije se proslavila Crna Gora na "komšijskom" derbiju sa Hrvatskom, koji je na "Maksimiru" izgubila sa 4:0 u okviru L grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Na pobedu protiv Engleske čekamo 57 godina. Srbi, tada u dresu Jugoslavije, "Albionu" su dali pet komada u Humskoj. Džajić ih nokautirao u Firenci, pre toga je Rajko Mitić tresao mrežu Engleza.
Pobediti Zvezdu - ostvarenje sna: Trener Dubaija blista posle istorijskog trijumfa u ABA ligi
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
23.09.202412:45
MN PressTrener Dubaija Jurica Golemac
Košarkaši Dubaija savladali su Crvenu zvezdu, aktuelnog šampiona ABA lige, na startu nove sezone (86:84), a nakon susreta u Emiratima, logično, trener domaćeg tima Jurica Golemac, koji je prethodne takmičarske godine prevodio Cedevita Olimpiju, nije uspeo da sakrije oduševljenje.
Ovo je inače bio prvi meč u istoriji za KK Dubai, koji će, prema svemu sudeći, biti ozbiljna prepreka "večitima" i ostalim favoritima u regionalnom takmičenju ove sezone.
"Čestite momcima, navijačima... Ovo je kao ostvarenje sna!", rekao je Golemac po završetku meča i nastavio:
"Prva utakmica u istoriji, pobedili smo prošlosezonskog šampiona, ali sve zasluge idu organizaciji i igračima. Svi su dali sve od sebe da bi se ovo desilo. Momci su se borili, Zvezda je imala samo šest ofanzivnih skokova i to je bilo ključno. Imali smo uspone i padove, vratili su se nekoliko puta, ali pokazali smo karakter i na kraju pobedili. Iznenadio sam se što su navijači došli u ovolikom broju, dali su nam veliku energiju i nadam će dolaziti u još većem broju – sa svim tim navijačima će biti teško dobiti nas ovde. Nema sumnje da je ovo početka nečeg prelepog."
Profimedia
Ključ uspeha u pobedi nad Zvezdom.
"Liga je duga, biće uspona i padova. Imamo vremena da se odmorimo i spremimo. Čeka nas dobar protivnik na gostovanju naredne nedelje. Imamo kvalitet da napadnemo pobedu na svakoj utakmici i tako ćemo igrati. Imamo samopouzdanja, ali najvažnije je da momci nastave da se bore ovako, da ne izgube oštrinu. Kada igrate protiv branioca titule, lako je biti motivisan. Sada moramo da zadržimo taj nivo na svakoj utakmici, protiv boljih ili lošijih timova. To je ključ uspeha, da ostanete skromni u pobedi i normalni u porazu – i da imate svoj put", zaključio je Slovenac.
Dubai će u narednom kolu odmeriti snage upravo protiv bivšeg kluba Jurice Golemca, a meč u Ljubljani na programu je 29. septembra. Zvezda će dan ranije ugostiti Mornar, koji je doživeo jedan od najtežih, ako ne i najveći poraz na otvranju sezone protiv Budućnosti.
Nije se proslavila Crna Gora na "komšijskom" derbiju sa Hrvatskom, koji je na "Maksimiru" izgubila sa 4:0 u okviru L grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Na pobedu protiv Engleske čekamo 57 godina. Srbi, tada u dresu Jugoslavije, "Albionu" su dali pet komada u Humskoj. Džajić ih nokautirao u Firenci, pre toga je Rajko Mitić tresao mrežu Engleza.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Jannik Sinner i Carlos Alkaraz preuzeli su tron svetskog tenisa i zvanično otvorili novu eru posle Federera, Nadala i Đokovića. Njihovo rivalstvo, koje puni tribine i obara rekorde gledanosti, pretvorilo je muški tenis u dvoboj koji fascinira publiku širom sveta.
Bogdan Bogdanović je zvanično završio EuroBasket 2025 zbog rupture zadnje lože. Košarkaški savez Srbije (KSS) je saopštio da će kapiten, u dogovoru s Los Angeles Clippersima, nastaviti lečenje u SAD. Iza sportskog gubitka krije se i finansijska priča.
Dubai je kvalitet i talenat pretvorio u dobre igre, rekao je trener Crvene zvezde Janis Sferopulos pred sutrašnji derbi 16. kola AdmiralBet ABA lige njegove ekipe sa Dubaijem.
Košarkaški savez Srbije obaveštava javnost da su informacije koje su se pojavile u pojedinim medijima, a koje se odnose na razrešenje Svetislava Pešića sa mesta selektora muške seniorske reprezentacije Srbije - netačne.
Ostavite komentar