
pre 2 sata 23: 00
Dejna Vajt potvrdio ono čemu se svi nadaju: Sprema se superborba između Mahačeva i Topurije
Jedno rivalstvo koje se već dugo krčka jeste između Ilije Topurije i Islama Mahačeva - dva najbolja takmičara u celoj organizaciji.
Iako je roster Partizana, manje-više, bio kompletiran za narednu sezonu, bez obzira što je do sada ozvaničeno samo tri pojačanja, crno-beli, izgleda, doveli su još jedno ime iz NBA lige.
Kako prenose mediji, domaći i strani, Duan Vašington, bivši košarkaš Indijane, Finiksa i Njujork Niksa stiže u Humsku. U pitanju je momak od 24 godine, visok 188 centimetara, koji igra na poziciji beka, ali uspešno pokriva i ulogu plejmejkera.
Iz sebe ima ukupno 79 nastupa u najjačoj ligi sveta.
Tokom karijere beležio je sasvim solidne brojke u Americi - prosečno devet poena po meču uz 40 odsto procente šuta (37% za tri), ali to nije bilo dovoljno za dugoročan ugovor u NBA ligi.
Zanimljivo, Vašington je rođen u nemačkom Frankfurtu, pošto je njegov otac Duan Vašington u to vreme nastupao u Bundesligi. U njegovoj porodici tu je još jedan slavniji košarkaš, pošto mu je Derek Fišer, petostruki NBA šampion, ujak.
Podsetimo, Partizan je ovog leta ozvaničio sradnju sa Vanjom Marinkovićem, Frenkom Ntilikinom i Ifeom Lundbergom. Međutim, navodno su već dogovoreni dolasci Karilika Džounsa, Arijana Lakića, Sterlinga Brauna, Isaka Bonge, Marija Nakića, Ajzeje Majka, Brendona Dejvisa, Tajrika Džonsa i Alekseja Pokuševskog.
KK Partizan, letošnja pojačanja i odlasci.
Došli:
Vanja Marinković (Baskonija)
Frenk Nilikina (Šarlot)
Gabrijel Ife Lundberg (Virtus)
Otišli:
Kevin Panter (Barselona)
Zek Ledej (Milano)
Alen Smailagić (Žalgiris)
Danilo Anđušić (Dubai)
Pi-Džej Doužer (Minesota)
Frenk Kaminski
Mateuš Ponjitka
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
22.06.2025 21: 50
Veliki benefiti čuvaju Dantea u Americi...
21.06.2025 12: 24
Aktuelni košarkaš Barselone, Džabari Parker biće prvo pojačanje Partizana u novoj sezoni, prenose vodeći evropski košarkaški mediji.
20.06.2025 17: 59
Direktor Evrolige Paulijus Motiejunas izjavio je da je davanje trogodišnjih licenci Crvenoj zvezdi i Partizanu za učešće u Evroligi donelo stabilnost srpskim klubovima.
19.06.2025 21: 52
Unikaha je dobila simbolično obeštećenje...
pre 4 sata 21: 20
Američki košarkaš Karsen Edvards novi je član Virtusa, saopštio je danas šampion Italije.
pre 5 sati 20: 20
Predsednik Partizana govorio je u skorašnjem intervjuu o pojačanjima koja se nikada nisu desila...
pre 6 sati 19: 25
Na "ECOMMBX Kupu" naći će se Srbija, Grčka, Izrael i Kipar, što će predstavljati generalnu probu pred početak Evrobasketa.
pre 6 sati 18: 55
Zasad deluje da će crno-beli iskoristiti opciju iz ugovora nekadašnjeg košarkaša Burga...
Ostavite komentar