Bundesliga: Bajern ubedljiv na gostovanju Volfzburgu

05.02.2023 19:45
Bundesliga: Bajern ubedljiv na gostovanju Volfzburgu Tanjug/AP Photo/Michael Sohn

Proigrao je Bajern ovog proleća, posle tri uzastopna remija, izabranici Julijana Naglesmana osvojili su sva tri boda na gostovanju Volfsburgu 4:2 (3:1) i vratili se na čelo tabele koje je 24 sata držao Union Berlin.

U derbiju 19. kola Bundeslige, sve je bilo rešeno za samo 10 minuta. Kingsi Koman je sjajnim udarcem sa distance otvorio brejk seriju gostiju u 9. minutu, pet minuta kasnije je francuski as je uvećao prednost, da bi posle slobodnog udarca Tomas Miler u 19. minutu na semafor upisao rezultat 0:3! Jakub Kaminski, koji je u 30. minutu zamenio Lakrou smanjio je prednost i to je bilo sve što su domaćini uradili na meču.

Iako je Bajern od 54. minuta igraop bez isključenog Josue Kimiha, Džamal Musijala je u 74. minutu posle sjajnog solo prodora potvrdio  trijumf Bavarcima. Svanberg je u 82. minutu smanjio na 4:2, a da Gerhardov pogodak dva minuta nije bio poništen zbog ofsajda ko zna šta bi bilo do kraja.

Verder, za koji je u poslednjih 11 minuta igrao i srpski defanzivac Miloš Veljković ostvario je značajnu pobedu u Štutgartu i samo je produbio krizu domaćina.