MMA tuča brazilski fudbal Kruzeiro Atletiko Mineiro crveni kartoni 23 | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

(VIDEO) MMA tuča u brazilskom fudbalu: Epilog DVADESET TRI crvena kartona!

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

09.03.2026 14:45
Tuča fudbalera Kruzeira i Atletiko Mineira Evandro Oliveira / imago sportfotodienst / Profimedia
Tuča fudbalera Kruzeira i Atletiko Mineira

Fudbaleri Kruzeira i Atletiko Mineira igrali su tenzičan, ali običan meč lokalnog prvenstva, a onda je u dubokoj nadoknadi vremena sve otišlo dođavola, pošto se jedna akcija izrodila u incident, a on očas posla izrastao u skandalozno masovnu i dugu tuču. Dostojnu MMA tabanja.

Jesu Brazilci temperamentan narod, jeste njihov klupski fudbal više od vrhunske tehnike, ali ovo je bio pretežak fajt čak i za njihove prilike. Sve je počelo od pokušaja igrača Kruzeira, Kristijana, da stigne do odbijene lopte i njome preravi golmana Atletika, Eversona, ali je umesto toga udario protivničkog čuvara mreže. 

 

 

Ovaj mu je odmah uzvratio, tako što ga je rvačkim zahvatom oborio na zemlju, pa mu kolenima seo na telo, drao mu se uho... što je bio signal klupskim kolegama nesuđenog golgetera da krenu prema Eversonu. Onda da se saigrači istog daju u kontru... Da je sve završeno na gurkanju, pa ni po jada, ali i jedni i drugi su razmenjivali udarce rukama i nogama.

NI MMA borci ih se ne bi postideli, a ono što ovaj skandal čini drugačijim jeste to što tuča nije brzo prošla nego je samo dobijala na masovnosti, jer su na teren uleteli svi rezervisti i stručni štabovi. Umesto, da se situacija smiri ona je samo eskalirala, na zgražavanje publike na stadionu i gledalaca TV prenosa, 

Na kraju je sudija podelio DVADESET TRI crvena kartona u meču u kom je prethodno viđen samo jedan gol. U mreži Atletika u 60. minutu, a precizan šut odapeo je Kajo Žorže. Slede kazne i to verovatno drakonske. 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).

Koković najbolji trener Superlige, Stanković ga pratio

Superliga Srbije

pre 1 sat 13: 56

Koković najbolji trener Superlige, Stanković ga pratio

Zapažen broj glasova dobio je i Dejan Stanković, koji je sezonu završio sa osvojenom duplom krunom i ukupno devet glasova. Dva glasa pripala su Marku Jakšiću, jednom od najprijatnijih trenerskih iznenađenja prvenstva, dok su po jedan glas osvojili Srđan Blagojević i Vladimir Gaćinović.