pre 10 minuta 00: 35
(UŽIVO) Obala Slonovače-Ekvador: Samo se pobeda računa, borba za drugu poziciju u grupi
Tri boda su imperativ.
AP Photo/Vahid Salemi
Punih nedelju dana besni rat na Bliskom istoku, a u epicentru dešavanja našli su se i brojni srpski sportisti. Pojedini koji su uspeli da napuste ugrožena područja svedoče o strahotama kojima su prisustvovali, kao i putešestvijima od kojih se mogu napisati i filmska scenarija.
Jedan od onih koji je uspeo da napusti Iran, jeste i nekadašnja mlada nada Crvene zvezde i aktuelni fudbaler iranskog Gol Gohara Nemanja Tomašević.
On je u razgovoru za „Al-Ain Sports“ istakao:
„Posle oko 16 sati putovanja uspeo sam da napustim Iran zajedno sa prijateljima i saigračima iz mog kluba, kao i igračima iz drugih klubova, među kojima su bili igrači Persepolisa. Živeli smo normalnim životom sve do četvrtka. Igrali smo utakmicu u Tabrizu protiv Traktora, a zatim smo se vratili u prestonicu Teheran. Međutim, u subotu ujutru sve je počelo, probudile su nas rakete".
O prvim satima u ratnoj zoni, Tomašević je istakao:
"Proveli smo ceo dan u stanu, a onda smo u nedelju ujutru dobili priliku da napustimo zemlju. Nas šestorica stranaca iz Gol Gohara krenuli smo autobusom Persepolisa ka granici sa Turskom. Rat je već bio počeo. Dok smo se vozili autobusom, a za vreme napada i bombardovanja, putujemo i gledamo izdaleka da li će raketa pasti ili ne. Rakete su padale svuda".
Veliko je pitanje šta će biti ubuduće:
"Još uvek ne znamo kakva je pravna situacija, šta će biti sa našim ugovorima i slično. Nemamo nikakve informacije. Ne verujem da će se liga nastaviti, ali iskreno ništa ne znam. Moramo da sačekamo i vidimo šta će se dogoditi".
Da podsetimo, Tomašević je svoje prve fudbalske korake načinio u redovima Crvene zvezde, a kasnije je nastupao za beogradsku Lokomotivu, Rudar iz Velenje, Smederevo, Slobodu iz Tuzle, TSC, Tuzla siti, Sarajevo i Slogu iz Doboja. Član irankog kluba postao je leta 2025. godine.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
17.03.2026 16: 48
Ostaje da se vidi kakva će biti sudbina iranskog nacionalnog tima.
04.03.2026 17: 38
Krenuli su put srpske prestonice.
01.03.2026 18: 28
Ostaje veliko pitanje kada će se i da li će se situacija vratiti u normalu.
17.04.2026 18: 37
Takmičenje je "zamrznuto".
pre 4 sata 20: 19
Ovome se niko nije nadao.
pre 5 sati 19: 40
"Bilo je prirodno da opet radim sa Stankovićem..."
pre 6 sati 18: 40
Mr Perez, pay, pay and don't speak...
pre 6 sati 18: 20
Brazilski golman možda dočeka i penziju na "Marakani"...
Ostavite komentar