pre 9 minuta 19: 18
Kakav ćemo spektakl pratiti u Minhenu: Potvrđen revanš Ilića i Fabjana, Stošić takođe na FNC karti!
Aleksandar "Džoker" Ilić i Miran "Slo-Roki" Fabjan na FNC 27 priredbi u Minhenu 7. februara.
Fudbalska javnost u Veljka Paunovića minulih dana gleda kao u Dejvida Koperfilda. Najpoznatiji mađioničar na svetu činio je svojevremeno čuda, pa je tako i jedini čovek koji je uspeo da prođe kroz Kineski zid, premestiti Kip slobode i pobegne iz Alkatraza!
Sada je pitanje koje čudo sa Srbijom može da izvede Veljko Paunović na čuvenom "Vembliju" protiv Tuhelove mašinerije? Ne tako davno Hari Kejn i drugovi su na najvećem srpskom stadionu pokazali koliko su moćni. Pet puta je kapitulirala Srbija u tom duelu, međutim još uvek nije kasno za popravni.
Istina, nema Veljko Paunović taj Koperfildov čarobni štapić, ali ima veru, snagu i pre svega znanje da uradi mnogo toga sa Srbijom, kao što je to učinio pre deset godina sa omladincima na Novom Zelandu.
Ko u čuda veruje, taj čuda i stvara, a fudbalska Srbija ima pravo da se nada pobedi u duelu sa Gordim Albionom (20.45 TV Arena sport 2 Premium).
"Voleli bismo da pokažemo drugačiji fudbal, drugačije lice i drugačiji ishod da vidimo na ovom meču. Shvatamo da Engleska ima fantastičan tim, fantastičnu formu, i dalje su gladni. Verujem da će dati svoju najbolju verziju još jednom i igraćemo na ovom prelepom stadionu. Znamo da će to biti veliki izazov za nas, ali verujem u tim, radili smo poslednjih par dana zajedno od kako smo se okupili u ponedeljak. Atmosfera je fantastična. Imamo dosta podrške, okruženje je takvo da smo uzbuđeni. Biće važno kako uđemo u ovaj meč. Imali smo dobru pripremu i treba da verujemo u naš fudbal i to će biti ključno protiv supersile kakva je Engleska", rekao je Paunović.
MN Press
Objasnio je Paunović i šta će tražiti od igrača pred duel sa Engleskom.
"Možemo da priđemo meču tako da kao da igramo finale. To je dobra strana izazova. Verujem da je Engleska u ovom trenutku jedan od najboljih timova na svetu i da će biti jedan od favorita da osvoji Svetsko prvenstvo. Gledajući gde se mi nalazimo i da nam to može biti poslednji meč, možemo da odigramo važan meč za istoriju našeg fudbala, tako da smo uzbuđeni i igrači i ja. Probaćemo".
Mnogi meč sa Englezima upoređuju sa onim protiv Portugalije, kada je Srbija učinila nemoguće-mogućim.
"Ako je tako bilo u istoriji, zašto da ne bude i sutra. Znamo sve okolnosti u kojima se nalazimo i da igramo protiv reprezentacije u najboljoj formi, ja sam ubeđen da će izaći u najboljem sastavu i sutra. Ali verujem da imamo razloga, jer u našoj reprezentaciji imamo dosta igrača koji igraju u Premijer ligi i Engleskoj i na drugim nivoima svetskog fudbala, u samom vrhu, u drugim ligama. Zašto da umanjujemo sebe, izaći ćemo 11 na 11, u fudbalu uvek postoji način. Radili smo i pripremali smo se ovih par dana, postoji jedan dobar argument da verujemo jer se poznajemo, radili smo zajedno i u ovom kratkom periodu, znaju svi koja su očekivanja, koliko je važno da pokažemo da smo ekipa sutra, da možemo da se nadmećemo. Engleska je verovatno jedna od ekipa koja će igrati polufinale ili finale Mondijala. Da prođemo na Svetsko prvenstvo, možda bismo igrali protiv jedne ovakve reprezentacije. U novembru se dešavaju dobre stvari za Srbiju, zato i želimo da stavimo i taj miligram nade i podrške od svih, treba to da uradimo".
Aleksandar Mitrović ne može da pomogne reprezentaciji zbog povrede pa se otvorilo pitanje kapitena.
"Da krenem od kapitena, razgovarao sam sa Mitrom, Blekijem, postoji hijerarhija koja je određena, ko će biti sledeći, nemamo tajni, to je jedan normalan postupak u timu".
Nema sumnje da će Paunović pokušati da iznenadi Englesku. Ipak, još uvek samo se nagađa u kojoj će formaciji Srbija igrati, ali verovatno će to biti sa četvoricom u odbrani.
"Postoji, eventualni faktor iznenađenja u ovoj promeni. Međutim, sa druge strane, jako dobro poznajem ovu zemlju i kako se radi. Profesionalizam koji ovde postoji i koji se sprovodi je na vrhunskom nivou. Zvali su sigurno ljude u Redingu da vide kako sam radio, ne kažem da sam ja aktuelizovao svoje metode. Gledali su i utakmice ekipa koje sam vodio u prošlosti. Imaće svoju ideju, ali postoji faktor iznenađenja koji može da se desi".
Nije imao Paunović mnogo vremena da radi sa igračima, ali nema sumnje da će Orlovi dati maksimum u Londonu.
"Zadovoljan sam kakav odnos imaju momci i kako smo na treningu sprovodili principe i ideje pred utakmicu, za protivnika koji je specifičan. Koliko smo zadovoljni videćemo sutra po učinku koji budemo uspeli da nešto uradimo".
Smatra Paunović da je sutrašnja utakmica za Srbiju kao finale.
"Važnost ove utakmice je velika, igramo protiv tima koji ima veliku verovatnoću da bude i u finalu Svetskog prvenstva, gledajući po formi, da kažem po celokupnoj slici koju Engleska prikazuje tokom duže godina. Izgubili su dva finala, znajući kako se radi ovde, proces koji sprovode vodi ka tom putu. U fudbalu se dešavaju stvari i promeni se sve za čas. Ali to pokazuje da su oni supersila fudbalska, jedna od najvećih uz druge reprezentacije da ih sada ne imenujem, a ima takvih".
Izgubila je Srbija od Engleske (5:0), ali Paunović ne razmišlja o tom meču.
"Maksimalno poštovanje prema protivniku, ali verujemo u nas i da možemo da ostvarimo dobar rezultat. Kratko ću odgovoriti, mogu da obrazložim, ali mislim da je i ovako jasno".
Dotakao se selektor Srbije i metoda koje je sprovodio sa omladinskom selekcijom Srbije, a to se pre svega odnosilo na čitanje molitve.
"Sve je u veri. Sve počinje od vere, i završava se sa tim. Ovo je prva utakmica, još nismo imali nijedan zajednički momenat pred ovako važnu utakmicu, ali sigurno ćemo naše rituale i običaje da sprovodimo od prvog momenta. Sa druge strane, mislim da ova utakmica ima takvo svojstvo da je jako bitno zajedništvo koje tim ima i da pokaže najbolju sliku. Što se tiče vere koju osećamo u javnosti, mislim da smo osetili mnogo više od dobrog očekivanja koje nam jako prija. Pogotovo u situaciji u kojoj sada ulazimo. Treba biti usmeren na sutrašnju utakmicu, a to smo uradili u Pazovi i u putu ovde. I navijači su nas podržali na aerodromu i naravno naše porodice koje su jako važne, svi su ljudi familijarni, zavise od podrške najbližih i svi smo se skupili i pripremili. Sutra igramo fudbal, svi to znamo, nekada je rezultat bolji, nekad lošiji i sutra ćemo da ga tražimo".
MN Press
Na pitanje kako je ekipa reagovala na njegove zahteve Paunović je imao spreman odgovor.
"Prezadovoljan sam, to je reč koja verovatno definiše kako se osećam po pitanju odgovora i odnosa svih igrača u našem okruženju. Isto što Bleki nije možda hteo da kaže, ali siguran sam da se slažemo da ne treba tražiti u igračima i u ambijentu koji vlada između njih neki problem, ni do sada, ni od sada. Ja sam ceo život u fudbalu i stalno sam u svlačionici sa velikim igračima, i sa igračima kao što sam ja, ne smatram da sam bio veliki igrač. Ovo je jedna od najboljih grupa sa kojima sam bio. Imao sam dobre grupe i ranije. Uvek je sve bilo na mestu, ja to poštujem i cenim i to mi olakšava posao", rekao je Paunović.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
14.11.2025 09: 30
Možda baš iz ovog poraza, iz te male iskre nove energije, treba da se rodi tim koji će ponovo probuditi veru da Srbija može i mora bolje.
12.11.2025 15: 51
U isto vreme kada i duel na Vembliju, u četvrtak od 20.45 časova, reprezentacija Andore dočekuje Albaniju, meč koji bi mogao imati veliki značaj za konačan rasplet u grupi.
10.11.2025 11: 38
Govorio je selektor i o tome šta očekuje od reprezentativaca kad se pojave u Staroj Pazovi.
10.11.2025 11: 22
Paunovićev debi na klupi Srbije uslediće 13. novembra, kada će "orlovi" gostovati moćnoj Engleskoj na Vembliju, a odmah potom, 16. novembra sledi duel sa Letonijom u Leskovcu, gde će domaća publika prvi put imati priliku da vidi nacionalni tim pod vođstvom novog selektora.
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 23h
pre 31 minut 18: 57
Angola i Egipat podelili bodove, Južna Afrika uz tešku muku do pobede nad Zimbabveom.
pre 37 minuta 18: 51
Na stadionu u Humskoj ukupno je bilo 59.971 gledalac, što je prosek od 8.567 posetilaca.
pre 58 minuta 18: 30
Miodrag Božović novi trener podgoričke Budućnosti.
pre 1 sat 17: 48
Abdul Fatavu iz Lestera trebalo bi zameni Antoina Semenja.
Ostavite komentar