pre 6 minuta 21: 53
(UŽIVO) Partizan - PAO: Drama u Areni - Rogavopolus isključen zbog oštrog faula!
Utakmica je na programu od 20.30 uz direktan prenos na Areni 1 Premium.
FSS
Najbolji fudbaleri Srbije od danas i zvanično imaju novog selektora, a to je Veljko Paunović. U Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi, predsednik Dragan Džajić i generalni sekretar Branko Radujko, uručili su radnu opremu sa inicijalima novom selektoru Veljku Paunoviću, čime je i simbolično započela nova etapa u radu nacionalnog tima.
Paunović je zajedno sa svojim saradnicima iz stručnog štaba obišao sve prostorije u Sportskom centru, od svlačionica i teretane do terena na kojima će reprezentacija trenirati uoči predstojećih mečeva sa Engleskom i Letonijom.
Posebno se zadržao u svlačionici gde su već postavljene fotografije svih igrača koji se nalaze na njegovom prvom spisku. Upravo će se oni okupiti u ponedeljak, kada počinju pripreme za važne novembarske utakmice.
Nakon uručenja opreme, predsednik Dragan Džajić i generalni sekretar Branko Radujko čestitali su novom selektoru na preuzimanju dužnosti i poželeli mu uspeh u predstojećim izazovima.

FSS
"Izneo sam mu ono što mi očekujemo od njega. Rekao sam da mi je prvo drago zbog njegovog dolaska, da je on bio prvi pik što se tiče Fudbalskog saveza Srbije, posle odlaska Dragana Stojkovića. Javnost, pogotovo ovde u Srbiji, se nikad ne predaje, sve dok ima šanse za odlazak na Svetsko prvenstvo, ali to ne treba da ga opterećuje, jer naš je cilj sve posle toga. Sada smo u situaciji da ne možemo sa mnogo velikim optimizmom da dočekujemo ove dve utakmice, ali ponavljam za nas je najvažniji novi koncept. Naravno da želimo da ostane što duže i da reprezentacija Srbije napravi jedan pomak u odnosu na dosadašnje rezultate koje smo imali", rekao je Dragan Džajić i dodao:
"On je čovek koji duboko prati fudbal, upućen je u stanje brojnih naših igrača širom Evrope, neke je i trenirao i imao mnogo uspeha. Ja bih mu samo poželeo da u ove dve utakmice svoje umeće i trenersko znanje 'postavi' tako da eventualno ostvarimo neke dobre rezultate, ali i ako se oni ne dese, onda da napravimo jedan plan koji će biti od dve do četiri godine, sve u želji da napravimo nešto pozitivno kada je srpski fudbal u pitanju. žao mi je što Veljkov otac Blagije sa kojim sam 1968. godine bio u timu kada smo pobeidli Engleksu nije više sa nama. Bilo je mnogo lepo, tada reprezentacija Jugoslavije pobedila je Englesku, voleo bih da se to ponovi i 13. novembra. Ne sumnjam da će Veljko i igrači učiniti sve da obraduju navijače."

FSS
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije, Branko Radujko, odradio je ogroman deo posla tokom pregovora sa Veljkom Paunovićem.
"Nisu bili laki pregovori iz razloga što je Veljko u zamahu karijere, pre svega klupskog trenera. I nije baš sasvim lako da se trener u tim godinama odluči da pređe na taj deo reprezentativnog fudbala. Ja sam jako zadovoljan što je doneo ovakvu odluku i veoma srećan. Moram da kažem da kada smo dobili ovlašćenje od Izvršnog odbora da tražimo rešenje za mesto selektora, razmišljali smo pre svega o nekim kriterijumima. Da dobijemo mladog, modernog trenera koji ima kapacitet da izgradi zdrav autoritet u okviru tima, da ima uticaj na svakog igrača, zdrav, pozitivan uticaj. I da je spreman sa svojim stručnim štabom da za kratko vreme tokom svih okupljanja pripremi ekipu za jednu prepoznatljivu igru, sa jasnom idejom, sistemom. I na kraju krajeva da ima uticaj kao edukator i na druge trenere u našoj zemlji. Veljko je trener koji ispunjava sve te kriterijume i na kraju se sve to dobro odigralo", rekao je Radujko.
Prvi operativac srpskog fudbala je naglasio kako veruje da će reprezentacija pod Punovićevim vođstvom u budućnosti ostvarivati izuzetne rezultate i da će s ezbog toga razgovori s anjim intivizirati po okončanju kvalifikacija za Mundijal 2026. godine.
FSS

"Veoma sam srećan što je on sa nama, verujem da i ogroman deo ili skoro sva fudbalska javnost deli to zadovoljstvo sa nama. On je sada fokusiran na ove dve utakmice, nismo imali mnogo vremena da rešavamo administrativne stvari, niti su one njega zanimale. Kada se ovo završi, bez obzira na ishod ove dve kvalifikacione utakmice, nastavljamo razgovore vezane za novi projekat i plasman na Evropsko prvenstvo 2028. godine i Svetsko prvenstvo 2030. godine, gde bismo se kandidovali među reprezentacije koje bi mogle biti hit na tim šampionatima", rekao je Radujko i dodao
"Sve stručne karakteristike smo već spomenuli, sve koje on apsolutno do kraja ispunjava. Radi se o izuzetnom momku, patrioti, čoveku koji jako voli svoju zemlju. Stalno prati dešavanja u našem fudbalu, pokazao je više puta svojim pristupom, pre svega na mestu selektora reprezentacije koja je bila šampion sveta na Novom Zelandu i načinom kako ih je vodio, koliko voli svoju zemlju. Iz fudbalske je porodice. Sličan primer imamo u Bati Mirkoviću koji se u toku noći odazvao, u jednom delikatnom trenutku, da dođe u Leskovac i povede momke na meč u Andori. To su divni momci, strašni karakteri u najpozitivnijem smislu i drago mi je što su ovde sa nama."
Promociji u Staroj Pazovi prisustvovao je i predsednik Fudbalskog saveza Beograda Nikola Lazetić, Veljkov dugogodišnji prijatelj i saigrač, čovek koji je odigrao važnu ulogu tokom pregovora o preuzimanju "A" reprezentacije Srbije.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
11.12.2025 13: 04
Selektor Srbije obratio se danas učesnicima seminara za obnovu trenerske licence.
08.12.2025 12: 36
Generalni sekretar Fudbalskog Saveza Srbije Branko Radujko gostujući na "K1" televiziji govorio o budućnosti A selekcije pod vođstvom Veljka Paunovića, planovima Saveza vezanim i za nacionalni tim i za klupski fudbal, sudijama...
04.12.2025 14: 44
Novi selektor Srbije za sajt Saveza govorio o ciljevima "orlova" u narednom periodu, vraćanju kulta selekcije, budućem radu i saradnicima.
04.12.2025 13: 47
Generalni sekretar detaljnije obrazložio sve uloge novog selektora.
pre 22 minuta 21: 37
On je za klub iz Minhena odigrao 311 utakmica i postigao je 100 golova, a sa Bajernom je osvojio 15 trofeja.
pre 1 sat 20: 55
"Lisice" su kršile pravila o profitu i finansijskoj održivosti.
pre 1 sat 20: 31
Fenomenalan početak novog poglavlja bujne karijere francuskog napadača...
pre 3 sata 18: 42
Kako sada stvari, pregovori su ušli u završnu fazu, čeka se samo potpis.
Ostavite komentar