pre 4 sata 23: 03
Olimpik prati PSŽ, trijumf u Okseru sa igračem manje
Ekipa iz Marseja slavila 1:0 (1:0) u 11. kolu Lige 1.
Fudbalska selekcija Srbije je prošlog utorka poražena od Engleske 5:0 na stadionu "Rajko Mitić", što je bio prvi neuspeh u tekućim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, ali i najteži poraz na svom terenu u istoriji.
Malo ko je očekivao da "orlovi" mogu da iznenade Engleze, ali poraz je stigao posle slabe partije. Direktor fudbalske reprezentacije Srbije Stevan Stojanović rekao je danas da su svi svesni težine poraza od Engleske, ali da je duel protiv Albanije prava prilika da ekipa pokaže reakciju i vrati se na pobedničku stazu.
"Kao direktor reprezentacije osetio sam potrebu da se obratim javnosti, jer je odmah posle poraza u utorak, krenula medijska hajka na reprezentaciju i selektora Dragana Stojkovića. Svi smo svesni težine poraza protiv Engleske, niko u reprezentaciji ne traži izgovore. To je bio bolan udarac, ali i jasna opomena da moramo još više da radimo, da budemo kompaktni i odlučni. Već nas čeka utakmica koja može da odredi naš put u kvalifikacijama, duel sa Albanijom. Ona je od ogromnog značaja za naš ostanak u borbi za drugo mesto i plasman u baraž", rekao je Stojanović.
Nekadašnji golman Crvene zvezde ističe da jedan poraz ne menja širu sliku.
"Jedan težak poraz, ma koliko bolan bio, ne može da izbriše sve što je A reprezentacija uradila u prethodne četiri godine. U tom periodu napravljen je ozbiljan iskorak, ostvareni su važni rezultati, povezana dva velika takmičenja, izboren, a zatim i sačuvan status u elitnom društvu Lige nacija. Ne smemo da zaboravimo da je zahvaljujući upravo tim rezultatima Fudbalski savez imao i konkretnu finansijsku korist. Plasmani na velika takmičenja doneli su prihode koji su ulagani u razvoj fudbala širom zemlje, infrastrukturu i omladinske selekcije. To je još jedan dokaz da učinak A reprezentacije prevazilazi teren i ima šire pozitivne efekte na naš fudbal".
Stojanović dodaje da je reprezentacija mogla bolje na Svetskom prvenstvu u Kataru 2022. i na Evropskom prvenstvu 2024. u Nemačkoj.
"Da li smo na završnim turnirima mogli bolje? Svakako da jesmo i ostaje žal za propuštenim prilikama. Ali, isto tako moramo da budemo realni, mi nismo u situaciji, kao vodeće evropske nacije, da računamo na ogroman fond igrača i skoro dve jednako jake postave. Naši resursi su ograničeni i često se dešavalo da snagom kolektiva i velikom željom nadomestimo određene kadrovske probleme. U ekipi imamo momke koji pored igračkih kvaliteta, poseduju i izuzetne ljudske osobine, svesni su odgovornosti, znaće kako da se izdignu posle udarca i siguran sam da će pokazati pravu reakciju već na meču sa Albanijom".
Direktor reprezentacije veruje u uspeh protiv Albanije 11. oktobra.
"Potpuno se slažem da ambicija reprezentacije mora uvek da bude pobednička. Naš zadatak je da obezbedimo da tim protiv Albanije izađe na teren spreman, motivisan i na najvišem nivou. Na igračima je da pokažu reakciju, a na nama u sportskom sektoru da im obezbedimo najbolje moguće uslove. Posle utakmice, naravno, slede analize i izveštaji, mi verujemo da će teren biti mesto na kome ćemo dati najjači odgovor", zaključio je Stojanović.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
14.05.2024 20: 51
Direktor A reprezentacije Srbije otkrio je stanje naših povređenih fudbalera.
30.10.2025 12: 51
Paunović će debitovati na klupi "orlova" 13. novembra protiv Engleske.
17.10.2025 17: 02
Doskorašnji selektor zahvalio se svima na saradnji u poslednje četiri i po godine.
14.10.2025 22: 56
Reprezentativac Srbije ističe da i dalje mora da se veruje u "orlove".
pre 4 sata 23: 03
Ekipa iz Marseja slavila 1:0 (1:0) u 11. kolu Lige 1.
pre 4 sata 22: 58
Real Madrid ubedljivo savladao "slepe miševe" 4:0 (3:0) u 11. kolu Primere La Lige.
pre 4 sata 22: 57
Šampion Engleske savladao Aston Vilu 2:0 (1:0) u 10. kolu Premijer lige.
pre 5 sati 22: 39
Italijanski velikan ponovo korača stazom uspeha u prvenstvu.
Ostavite komentar