pre 18 minuta 09: 50
Predrag Mijatović o neočekivanom izboru Stojakovića: Tumbaković mog vremena, možemo do titule!
Potpredsednik Partizana ima maksimalmo poverenje u novog trenera i veruje da se s njim može do toliko čekanog trofeja.
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/
Fudbaleri Srbije u utorak od 20.45 nastavljaju svoj put ka plasmanu na Svetsko prvenstvo 2026. godine. Naredni rival "orlova" biće jedna od najboljih reprezentacija na svetu - Engleska.
Tomas Tuhel se obratio medijima pred utakmicu na stadionu "Rajko Mitić" i istako da njegova ekipa mora da podigne nivo igre.
"Sada moramo da se dokažemo u Beogradu. Put je da pobedimo i da budemo čvrsti. Očekujemo vrlo emotivan stadion i vatrenu publiku. Igraćemo protiv veoma fizički zahtevnog protivnika. Moramo da podignemo nivo igre i da se prilagodimo okolnostima, da se adaptiramo na rivala i dokažemo da smo snažna grupa na pravom putu. Osećam da smo imali odličnih pet dana, sada imamo još dva da se spremimo za utorak i nadam se da ćemo dokazati da smo spremni. Moramo da prihvatimo ono što nas čeka, fizičku borbu i poteškoće i da dođemo do još jedne pobede."
Izneo je i viđenje svog tima u dosadašnjem delu kvalifikacija.
"Napredujemo. Naučio sam mnogo. Međunarodni fudbal je toliko drugačiji od klupskog. Ali idemo napred i veoma sam pozitivan kada je u pitanju ova grupa koja je bila na okupu, način na koji su se ponašali, trenirali i igrali. Apsolutno sam uveren da smo na pravom putu. Uvek je na nama da to i dokažemo."
Upitan je Tuhel da li se plaši Dušana Vlahovića koji je u dobroj formi.
"Ne plašim se ali sam svestan njegovih kvaliteta. Njegove brojke su sjajne, on je odličan napadač ima odlične performanse i verujem da će imati mnogo šansi."
Za kraj ga je jedan od novinara pitao da li je teško biti selektor Engleske.
"To nije teško, to je san, zadatak koji sam zeleo da obavljam. Velika odgovornost prema timu, navijačima. Porazi su normalni, bitno je da ljudi ne osudjuju", zaključio je Tuhel.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
Sporting iz Lisabona prikupio je 225 miliona evra prodajom obveznica za modernizaciju stadiona i njegovo pretvaranje u zabavni centar.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
01.09.2025 20: 05
Fudbalska reprezentacija Srbije odradila je večeras u Staroj Pazovi prvi trening uoči mečeva kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. protiv Letonije i Engleske.
29.08.2025 13: 11
Selektor Tomas Tuhel odabrao je 24 igrača na koje će računati u nastavku kvalifikacija za meč sa Srbijom.
pre 19 sati 15: 00
Fudbalska reprezentacija Srbije konačno na letu za Beograd. Bez objašnjenja čekala tri sata u avionu na "Lutonu", umesto u 12 poletela u 15.10 časova.
13.11.2025 23: 58
"Propustili smo ovo Svetsko prvenstvo, jako mi je žao zbog toga, ali to je sport, to je fudbal, idemo dalje i potrudićemo se da sve ostalo što ide zgrabimo", rekao je Ognjen Mimović.
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 11h
pre 19 minuta 09: 50
Potpredsednik Partizana ima maksimalmo poverenje u novog trenera i veruje da se s njim može do toliko čekanog trofeja.
pre 1 sat 09: 06
"Kockasti" su plasmanom na Mundijal 2026 samo nastavili kontinuitet učešća na velikim takmičenjima.
pre 1 sat 08: 22
Poraz ostrvske selekcije dodatno umanjio ionako mirnorne šanse "orlova" da se dokopaju bonus šanse za odlazak na Svetsko prvenstvo.
pre 11 sati 22: 47
Okončani su današnji mečevi u kvalifikacijama za SP.
Ostavite komentar