
pre 34 minuta 14: 23
Valensija dočekuje Hapoel našeg Vase Micića bez publike iz bezbednosnih razloga
Taj duel je na programu u sredu (20.30 TV Arena Premijum 5).
Kako prenose mediji u Turskoj, Galatasaraj je dobio rivala za potpis Hakana Čalhanoglua. Klub sa Bosfora želi da dovede turskog reprezentativca ovog leta, ali isto to želi i Simone Inzagi!
Italijanski trener je nedavno otišao u Al Hilal i upravi je zatražio da dovede Čalhanoglua sa kojim je uspešno sarađivao u Interu.
Turčin je trenutno pod ugovorom sa "neroazurima" do 2027. godine i njegova godišnja plata iznosi 6.500.000 evra. To ga stavlja na drugo mesto kada je u pitanju zaradu u milanskom klubu, zajedno sa Nikolom Barelom. Jedino Lautaro Martinez ima više od pomenute dvojice.
Galatasaraj je spreman da ponudi Čalhanoglou platu od 10.000.000 evra. Ipak, problem pravi obeštećenje koje Inter traži, a ono glasi 30.000.000 evra. Al Hilalu obeštećenje sigurno neće praviti problem jer klubovi iz Saudijske Arabije troše ogromne sume novca u prethodne tri godine. Šta više, ekipa iz Rijada je spremna da ponudi Čalhanoglou 20.000.000 evra po sezoni.
Videćemo šta će presuditi kod turskog reprezentativca. Želja za povratkom u domovinu ili izuzetno primamljiva ponuda iz Saudijske Arabije.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
UEFA revidira postupak nadmetanja za prenos svog takmičenja Lige šampiona kako bi povećala njegovu privlačnost za striming platforme poput Amazona i Netflixa.
12.06.2025 20: 12
Izuzetno uzbudljivo leto čeka navijače Galatasaraja, barem ako je suditi po potezima koje čelnici ovog kluba povlače.
07.06.2025 17: 21
Inter, s druge strane, već gleda u budućnost. Klub planira da zadržati okosnicu ekipe i za nadolazeće sezone – Bastonija i Barelu, koji su na radaru brojnih evropskih velikana.
05.06.2025 08: 50
Italijanski trener zarađivaće vrtoglavih 20 miliona evra po sezoni.
31.05.2025 09: 32
Trener Intera u fokusu "sedme sile" i na dan finala Lige šampiona, između njegovog Intera i Pari Sen Žermena.
pre 56 minuta 14: 01
Poljski fudbaler povredio je butni mišić leve noge i sledi mu duža pauza.
pre 3 sata 10: 59
Najbolji fudbaler reprezentacije Norveške, Erling Haland, a ujedno i najubojitiji strelac dosadašnjeg toka evropskih kvalifikacija za odlazak na Mundijal naredne godine, napustio je trening kamp nacionalnog tima.
pre 5 sati 09: 21
Fudbaleri Srbije od 20.45 časova (TV Arena 2 Premium) gostuju Andori u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, samo tri dana posle poraza od Albanije u Leskovcu i odlaska selektora Dragana Stojkovića posle četiri i po godine.
pre 6 sati 07: 58
Predsednik Fudbalskog kluba Partizan, Rasim Ljajić uputio je pismo sa molbom Kabinetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i zamolio za pomoć pred UEFA monitoring 15. oktobra, s obzirom na to da, kako je naveo, dugovi i obaveze iz prošlosti i dalje opterećuju funkcionisanje kluba i dovode u pitanje licencu za igranje u evropskim takmičenjima.
Ostavite komentar