pre 6 minuta 10: 17
Borba za četvrtfinale Kupa Srbije, dan prvi: Železničar favorit, Trajal nema šta da izgubi
U Pančevu se igra uvodni meč druge runde najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.
Tanjug/AP Photo/John Raoux
Fudbaleri Benfike su savladali Ouklend siti 6:0 (1:0) u drugom kolu grupe C Svetskog klupskog prvenstva.
Meč između klubova iz Portugala i sa Novog Zelanda je izgledao gotovo isto kao i kada je ekipa iz Okeanije odmerila snage sa Bajernom. Ipak, jedina i ključna razlika je bila činjenica da su izdržali bez primljenog gola sve do osmog minuta nadoknade prvog poluvremena. "Lisabonski orlovi" su imali čak 18 šuteva u prvih 45 minuta, a čuvar mreže Nejtan Gerou je imao meč karijere sa sedam intervencija. Ipak, nije mogao i do osme u osmom minutu nadoknade. Anhel Di Marija je bio precizan iz penala i doneo prednost Benfici pred odlazak na odmor.
Početak drugog poluvremena je bio pomeren usled nevremena u Orlandu. Šta više, navijačima je preporučeno i da se sklone sa tribina i pronađu sklonište dok vremenske prilike ne dozvole nastavak meča.
Utakmica je nastavlje gotovo sat i po vremena nakon prekida. Usledilo je kratko zagrevanje igrača, a zatim i drugo poluvreme koje je Benfika otvorila još jednim golom. Vangelis Pavlidis se upisao u strelce u 53. minutu. Iako su pružili fantastičan otpor u prvom delu igre, Novozelađani nisu imali snage i za drugo. Pauza im nije prijala, te je Renato Sančez u 63. minutu povećao na 3:0. U strelce se do kraja meča upisao i Lukas Bareiro i to dva puta, dok je Di Marija postavio konačar rezulatt u nadoknadi vremena.
Benfika će u poslednjem kolu igrati protiv ekipe Bajern Minhena, dok će Ouklend poslednji meč na turniru odigrati protiv Boke Juniors.
Svetsko klupsko prvenstvo, 1. kolo
C Grupa
NEDELJA
Bajern - Oklend siti 10: 0 (6:0)
/Koman 6, 22, Boj 18,Olise 20, 45+3, Miler 45, 89, Musijala 68, 73 pen, 84/
UTORAK
Boka Juniors - Benfika 2:2 (2:1)
/Merentijel 21, Batalja 27 - Di Marija 45+3 penal, Otamendi 84/
PETAK
Benfika - Oklend siti 6:0 (1:0)
/Di Marija 45+8, 90+8pen, Pavlidis 53, Sančez 63, Bareiro76, 78/
SUBOTA
Bajern - Boka Juniors 03.00
UTORAK, 24. JUN
Benfika - Bajern 21.00
Ouklend siti - Boka Juniors 21.00
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
25.11.2025 12: 40
Holandski i portugalski velikan, sa nula bodova u četiri runde, samo statiraju u Ligi šampiona, red je da jedan protiv drugog uzmu makar jedan.
22.11.2025 14: 19
Jedino što se u fudbalu, ali i sportu generalno, pamti je rezultat, dok način kako se do njega došlo jako često ostaje u drugom planu i bude brzo zaboravljen. Da, tako jeste, osim ako niste Žoze Murinjo.
09.11.2025 16: 25
Bivši as kluba pobedio na izborima protivkandidata Džona Norana Lopeza.
30.09.2025 11: 15
Nakon prve tri nedelje evropskih takmičeja koje su bile "tematski podeljene" i po tri dana su se igrali mečevi samo jednog takmičenja, UEFA od ove nedelje "vrača sve na staro", pa su tako utorak i sreda rezervisani za mečeve 2. kola Lige šampiona.
pre 7 minuta 10: 17
U Pančevu se igra uvodni meč druge runde najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.
pre 30 minuta 09: 54
Najmlađi golmanski debitant u Ligi šampiona obeležio jedno vreme na Apeninima.
pre 11 sati 23: 15
Prema izveštajima britanskih medija, VAR arbitri bi mogli da dobiju pravo da intervenišu i u situacijama kada se dodeli pogrešan korner ili žuti karton.
pre 11 sati 23: 00
Po rečima ljudi iz kluba došlo je do sporazumnog raskida ugovora.
Ostavite komentar