pre 15 minuta 08: 17
Aleksandra Krunić otkucala kartu za njeno prvo finale Australijan opena
Posebno je bilo napeto u trećem, odlučujućem, setu gde je, zajedno sa njenom saigračicom, morala da se "čupa" iz velikog rezultatskog zaostatka.
Profimedia
Trofej namenjen pobedniku FA Kupa Engleske otišao je u ruke igrača Kristal Palasa. Posle 120 godina i dva izgubljena finala, konačno se sreća osmehnula i klubu iz južnog Londona. Kristal Palas je u finalu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu bio bolji od Mančester sitija, a gol odluke postigao je Eze u 16. minutu utakmice.
Sa druge strane "građani" nisu uspeli da ponove uspeh iz 2023. godine, a svakako će Gvardiola i njegovi izabranici pokušati što pre da zaborave sezonu na izmaku.
Statistika je posle prvog poluvremena bila apsolutno na strani Mančester sitija, ali rezultat nije. Iako su izabranici Pepa Gvardiole imali čak 81 odsto loptu u svojim nogama, pa čak i penal u 36. minutu, to im nije bilo od velike koristi. Na odmor je sa golom prednosti otišao Kristal Palas.
Formalni domaćini na ovom meču došli su do prednosti u 16. minutu utakmice. Daniel Munjoz je probio po desnoj strani, a zatim je precizno ciljao u srce šesnaesterca. Na pravom mestu bio je Eze, koji je u trku poslao loptu u mrežu - 1:0.
Mogao je Mančester da izjednači već u 36. minutu. Mičel je napravio prekršaj nad Silvom, a glavni sudija je pokazao na belu tačku.
Profimedia

Loptu je namestio Marmuš, uhvatio je dug zalet, ali je golman Henderson ostao hladnokrvan. Umesto gola, šok za igrače Mančester sitija.
Henderson je odbranio šut Marmuša, a lopta je posle odbitka pala na nogu Halandu. Ipak, i taj udarac zaustavio je odlični čuvar mreže Kristal Palasa.
Profimedia

Slavili su u 59. minutu ponovo igrači Kristal Palasa. Munjoz je posle odbitka zatresao mrežu Mančester sitija, ali je VAR pokvario slavlje. Zbog ofsajda poništen je gol Kolumbijcu.
Pokušao je Gvardiola izmenama da ubrza igru, ubrizga dodatnu energiju u svoj tim uvođenjem Gundogana, Fodena i Ečeverije, međutim nije mu se to isplatilo.
Kako se utakmica primicala kraju, tako su se i igrači Kristal Palasa sve više povlačili, a kada je sudija pokazao deset minuta nadoknade, usledili su zvižduci sa tribina za glavnog arbitra.
Nervoza je rasla, kako sa jedne, tako i sa druge strane, a u prilog tome govori i to da su igrači Mančester sitija dobili čak pet žutih kartona.
Četiri minuta pre kraja meča, odnosno produžetka Doku je pobegao odbrani Kristal Palasa, ipak, Henderson je bio na visini zadatka, na oduševljenje navijača kluba iz Londona.
Do trofeja Kristal Palas je došao sa samo sedam šuteva, dok je Mančester imao 22, od toga šest u okvir gola. I posed lopte je bio na strani "građana" 78:22, kao i korneri 7:1, precizna dodavanja 91:66, ali u najvažnijoj rubrici golovi pisalo je: Kristal Palas 1 - Mančester siti 0.
FA Kup, finale
Kristal Palas - Mančester siti 1:0 (1:0)
/Eze 16/
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
14.12.2025 16: 57
Fudbaleri Mančester sitija su stigli do trijumfa na meču 16. kola Premijer lige
04.06.2025 13: 00
Kristal Palas je ove sezone ostvario najveći uspeh u klupskoj istoriji osvajanjem FA Kupa Engleske.
20.05.2025 22: 56
Okončani su zaostali mečevi 37. kola Premijer lige.
18.05.2025 10: 50
Ekipa iz Londona osvojila FA Kup Engleske, prvi trofej u dugojh istoriji kluba.
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 2d
pre 9 sati 23: 18
Žreb sa plej-of i osminu finala UEFA Lige šampiona obaviće se u petak u 12.00 časova u Nionu.
pre 9 sati 23: 14
Norvežani slavili protiv Atletika u Madridu i prošli u Top 24, kao i Briž koji je uz odličnu rolu srpskog reprezentativca savladao Marsej.
pre 9 sati 23: 12
Golman lisabonskih "orlova" golom u osmom minutu nadoknade doneo pobedu 4:2 nad Realom i plasman u nokaut fazu.
pre 9 sati 23: 05
Vreme je za poslednje kolo ligaškog dela UEFA Lige šampiona...
Ostavite komentar