Gnabri i Koman vratili Bajern na čelo Bundeslige

30.04.2023 17:45
Gnabri i Koman vratili Bajern na čelo Bundeslige Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Bajern nije propustio šansu da pobedi Hertu i četiri kola pre kraja Bundeslige ponovo zasedne na čelo. Mučio se tim Tomasa Tuhela punih 69 minuta, propustio je mnoštvo prilika, ali onda je golovima Serža Gnabrija i Kingsija Komana slavio 2:0 i na četiri kola pre kraja ima bod prednosti nad Borusijom iz Dortmunda.

Igrali su Bavarci "viktorije" pred golom Kristensena, koji je branio sve dok je Serž Gnabri nije izvio i posle centaršuta Josue Kimiha udarcem glavom zatresao mrežu. Koman je u nekoliko navrata izlazio kao gubuitnik iz okršaja sa Kristensenom, ali je u 79. minutu iskoristio situaciju "jedan na jedan" i stavio tačku na trijumf. Bajern je uputio 25 udaraca ka golu rivala, imao je posed lopte 75 odsto.

Dop kraja Bundeslige, Bajern gostuje Verderu, dočekuje Šalke i Lajpcig i na kraju ide na noge Kelnu. Čini se da titula ni posle deceniju neće menjati vlasnika jer ih je Borusija iz Dortmunda dva puta vraća u život.