pre 7 sati 23: 05
Moneke za Arenu: Volim što sam košarkaš Zvezde
Trener crveno-belih ističe njihovu odličnu atmosferu u svlačionici i da svi ginu jedan za drugog.
FIFPro/Twitter
Međunarodno udruženje profesionalnih fudbalera (FIFPRO) objavilo je spisak od 26 igrača koji su se našli u najužoj konkurenciji za idealan tim u 2022. godini.
Iako su srpski napadači Aleksandar Mitrović i Dušan Vlahović često bili u fokusu tokom prošle i aktuelne sezone, na pomenutoj listi nema nijednog igrača iz Srbije. Presudna je bila činjenica da "orlovi", ipak, nisu napravili značajniji rezultat na nedavno završenom Svetskom prvenstvu u Kataru i da su turnir završili posle grupne faze.
Za konačan spisak od 11 imena biraće se između:
Golmani: Alison, Tibo Kurtoa, Emilijano Martinez.
Odbrana: Žoao Kanselo, Alfonso Dejvis, Virdžil van Dajk, Joško Gavrdiol, Ašraf Hakimi, Teo Ernandez, Antonio Ridiger, Tijago Silva.
Vezni red: Džud Belingem, Kazemiro, Kevin De Brujne, Enco Fernandez, Gavi, Luka Modrić, Pedri, Federiko Valverde.
Napad: Karim Benzema, Erling Haland, Robert Levandovski, Kilijan Mbape, Lionel Mesi, Nejmar i Kristijano Ronaldo.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
12.06.2025 08: 50
Uveliko se razmatra ideja o još jednom proširenju već dovoljno rastegnutog takmičenja pod okriljem FIFA.
03.06.2025 18: 40
Evropska i Međunarodna federacija naložile početak primene od 1. jula.
03.04.2025 12: 20
Predsednik Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Đani Infantino izjavio je danas da je Srbija zemlja fudbala i istakao da je selekcija nekadašnje Jugoslavije mogla da osvoji Evropsko prvenstvo 1992. godine.
13.06.2024 17: 30
Sindikalni predstavnici fudbalera pokušavaju da spreče sprovođenje već usvojene odluke Mešunarodne fudbalske federacije.
pre 7 sati 22: 42
U narednom 30. kolu Parma dočekuje Kremoneze, dok će Torino u goste Milanu.
pre 7 sati 22: 41
U narednom kolu Okser dočekuje Brest, dok će Marsej ugostiti Lil.
pre 7 sati 22: 40
Crveno-beli će morati da plate kaznu od 1.800.000 dinara.
pre 8 sati 22: 05
Fudbaler Mančester sitija Antoan Semenjo proglašen je za najboljeg igrača Premijer lige u februaru, saopšteno je danas na sajtu takmičenja.
Ostavite komentar