pre 6 minuta 12: 32
Vezenkov ne staje: Još jedno MVP priznanje i korak bliže istoriji
Izvanredan nastup zabeležio je i Čedi Osman, koji je u dresu Panatinaikosa bio najefikasniji u pobedi nad Efesom, sa 29 poena.
Fudbalski klub Partizan i moskovski CSKA zakazali su novu prijateljsku utakmicu, koja će biti odigrana 22. marta na stadionu u Humskoj, saopštili su crno-beli.
Navijači Partizana s posebnom pažnjom dočekuju i dolazak dobro poznatih lica – na klupi CSKA sada sedi bivši trener crno-belih Marko Nikolić, dok dres moskovskog kluba nosi bivši kapiten Partizana, Saša Zdjelar. Takođe, u aktuelnom sastavu Partizana Bibars Natho je svojevremeno nastupao za CSKA, dok je sa velikim uspehom dresove oba kluba nosio i Zoran Tošić.
"Veze između Partizana i CSKA su neraskidive, a svima je poznato prijateljstvo koje neguju navijači oba kluba. Ponosan sam što sam imao priliku da nosim dresove oba kluba i što sada, kao igrač Partizana, mogu da uzvratim gostoprimstvo koje su nam pružili prošle godine u Moskvi. Čujem da će i veliki broj navijača doputovati iz Rusije, a uveren sam da će naši navijači prirediti spektakl i poslati poruku da se Partizan vratio, upravo u godini velikog jubileja - 80 godina od osnivanja", izjavio je Bibars Natho, zamenik kapitena crno-belih.
Zanimljivo, prvi duel između Partizana i CSKA odigran je 6. decembra 1945. godine u Beogradu, a sada, skoro osam decenija kasnije, dva kluba će ponovo ukrstiti snage na istom terenu. Taj istorijski meč završen je rezultatom 4:3 u korist ruskog tima.
Dva kluba odmerili su snage i u osmini finala Kupa UEFA tokom sezone 2004/2005. Prva utakmica, odigrana 10. marta 2005. godine u Beogradu, završena je rezultatom 1:1, dok je revanš, sedam dana kasnije u Moskvi, završen pobedom CSKA od 2:0. Ukupnim rezultatom 3:1, CSKA je prošao u narednu fazu takmičenja koje je na kraju i osvojio.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
01.07.2025 19: 13
Zasad je nerešeno u Moskvi...
01.07.2025 12: 20
Crno-beli večeras imaju jaku probu sa velikanom iz Moskve, na "Bratskom kupu".
28.06.2025 14: 26
Fudbaleri Partizana krenuli su put Moksve, gde će učestvovati na "Bratskom kupu“ koji se održava od 1. do 4. jula.
24.06.2025 11: 49
Fudbalski klub Partizan saopštio je danas da će i ove godine učestvovati na "Bratskom kupu", koji će biti održan od 1. do 4. jula u Moskvi.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 14h
pre 9 minuta 12: 30
Podsetimo, Benjamin Šeško je ovog leta stigao u redove Mančester junajteda iz Lajpciga, u transferu vrednom gotovo 80 miliona evra. Do sada je u Premijer ligi odigrao sedam utakmica i postigao dva gola, a tek se očekuje da u potpunosti zablista u dresu „crvenih đavola“.
pre 44 minuta 11: 55
Gaćinović primećuje promene u strategiji kluba sa Banovog brda, koji je nekada važio za tim sa najmlađim sastavom, ali sada kombinuje iskustvo i mladost u borbi za Evropu.
pre 1 sat 11: 10
U poslednjih pet međusobnih duela, Inter ima četiri pobede, dok je Roma slavila samo jednom. Zanimljivo, u prošloj sezoni obe ekipe su trijumfovale kao gosti, i to identičnim rezultatom — 1:0.
pre 1 sat 10: 50
Od dolaska Srđana Blagojevića na klupu Partizana, crno-beli još nisu pobedili TSC, iako su ih tri puta dočekali u Humskoj. Najteži trenutak bio je ispadanje iz Kupa Srbije — nakon penal serije.
Ostavite komentar