pre 13 minuta 20: 25
Obala Slonovače uspešno započela odbranu Kupa Afričkih nacija
"Slonovi" su golom Dijaloa savladali Mozambik 1:0 (0:0) u prvom meču Gruip F Kupa Afričkih nacija.
Tanjug/AP Photo/Marcio Jose Sanchez, file
Italijanski fudbaler Mario Baloteli, koji je poznat po temperamentnom ponašnju na i van terena, nedavno je izjavio da je on isključivi krivac što je toliko Zlatnih lopti otišlo u ruke Lionela Mesija i Kristijana Ronalda.
Prema mišljenju mnogih fudblaskih fanova, momak iz Palerma i igrač švajcarskog Siona mogao je da ima daleko bolju karijeru, ali ga je nemirni duh i temperament koštao već većeg uspeha. U razgovoru za jedan italijanski podkast, Baloteli je to nedavno i priznao, a takođe je izjavio da je nedostatak njegovog truda značajno doprineo da Mesi i Ronaldo kombinovano osvoje 12 Zlatnih lopti - nagrada koja se svake godine dodeljuje najboljem fudbaleru sveta.
On je podsetio na reči bivšeg menadžera Mine Rajole, koji je preminuo prošle godine - "Rajola mi je uvek govorio istu stvar: 'Ako Mesi i Kristijano Ronaldo imaju toliko trofeja Zlatne lopte, to je tvoja krivica'. Bio je u pravu, prečesto sam igrao sa 20 odsto mogućnosti", rekao je Italijan.
Iako igra u slabijoj, švajcarskoj ligi, Baloteli se nada pozivu u nacionalni tim Italije.
"Kada nosim dres reprezentacije, osećaj je neverovatan. Uvek sam se slagao sa (selektorom Robertom) Mančinijem, nije tačno da smo se svađali u Mančester sitiju. I dalje mislim da mogu da igram za reprezentaciju", ocenio je nekadašnji šampion Premijer lige i fudbaler Mančester sitija.
Baloteli je za osam godina odigrao 36 utakmica za reprezentaciju Italije i postigao je 14 golova. Poslednji put igrao je 2018. godine za državni tim, a šest godina ranije bio je finalista Evropskog prvenstva.
Tokom karijere nosio je dresove brojnih klubova u Italiji, Engleskoj i Francuskoj, a najviše se proslavio u Interu i Mančester sitiju, gde je kombinovano osvojio devet trofeja.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
28.10.2025 12: 45
Od dolaska u Sjedinjene Države, Mesi je postigao 73 gola na 83 utakmice, čime se ponovo približava Ronaldovom tempu iz najboljih dana.
22.10.2025 22: 32
Treću poziciju zauzima Karim Benzema, još jedan fudbaler koji je karijeru nastavio u Saudijskoj Arabiji. Njegova ukupna godišnja zarada iznosi 104 miliona dolara, što potvrđuje njegovu aktuelnu vrednost na tržištu i status jednog od najcenjenijih napadača današnjice.
20.07.2025 10: 45
Legendarni Argantinac pamtiće pobedu svog Intera, iz Majamija, protiv Njujoka.
20.06.2025 15: 00
Lionel Mesi ili Kristijano Ronaldo - pitanje koje je svaki fudbalski navijač postavio sebi ili nekome drugom u svom životu.
pre 13 minuta 20: 25
"Slonovi" su golom Dijaloa savladali Mozambik 1:0 (0:0) u prvom meču Gruip F Kupa Afričkih nacija.
pre 35 minuta 20: 03
Predsednik Sportskog društva Fenerbahče Sadetin Saran priveden je večeras u Istanbulu pod optužbom da je koristio drogu, objavili su turski mediji, preneo je AP.
pre 1 sat 19: 27
Kruševljani će sa nekadašnjim trenerom Radničkog iz Niša pokušati na proleće da stignu do opstanka.
pre 1 sat 19: 25
Poslednje kolo jesenjeg dela Mozzart bet Superlige Srbije donelo je sa sobom i neke ne naročito lepe stvari. Pre svega, mislimo na meč Javora i Vojvodine u Ivanjici, u kojem su Novosađani odneli pobedu, iako su zaostajali na poluvremenu.
SKENIRAJ!
Najbolji sportski sadržaj
Na app TV Arena sport
Ostavite komentar