pre 4 sata 23: 08
(VIDEO) Ludnica u predgrađu Madrida: Rajo do važnog boda u zaostavnom vremenu
"Pčelice" remizirale protiv Levantea sa 1:1 u 28. kolu LA Lige.
Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP
Fudbaler Real Madrida Vinisijus Žunior osvojio je nagradu za najboljeg igrača po izboru "Global Soccer Awards". Nešto ranije ove godine, Brazilac je osvojio i FIFA nagradu za najboljeg igrača.
Na ceremoniji u Dubaiju, u potpunosti su izdominirali igrači Real Madrida. Tim iz prestonice Španije je proglašen za najbolji klub na svetu, dok su uz Vinisijusa nagrade dobili i Džud Belingem i Tibo Kurtoa.
Englez je dobio nagradu za najboljeg veznog igrača, dok je Kurtoa proglašen za najboljeg golmana. Vinisijus je takođe dobio još jedno priznanje jer je proglašen za najboljeg napadača.
Florentino Peres je dobio nagradu za najboljeg predsednika, dok je Karlo Anćeloti naravno proglašen trenerom godine. Najbolji mladi igrač je bio Lamin Jamal iz Barselone.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
24.02.2026 15: 42
Golman madridskog Reala, uoči revanša sa Benfikom, najviše pričao o skandalu iz prvog meča.
23.02.2026 17: 35
Portugalski klub se nemiri sa odlukom o suspenziji Đanluke Prestijanija.
20.02.2026 14: 55
Tokom verbalnog duela, Prestiijani je navukao dres preko usta dok je razgovarao sa brazilskim napadačem, zbog čega kamere nisu mogle da zabeleže šta je izgovoreno. Upravo taj detalj bio je povod da se Kolimor oglasi.
19.02.2026 17: 52
Bruji Evropa o navodnim rasističkim uvredama upućenim Vinisijusu Žunioru na meču Benfike i Real Madrida, a od strane Đanluke Prestijanija.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 4 sata 23: 08
"Pčelice" remizirale protiv Levantea sa 1:1 u 28. kolu LA Lige.
pre 4 sata 23: 01
Kiks "pčelica" na domaćem terenu...
pre 4 sata 22: 38
Beg iz opasne zone...
pre 5 sati 22: 17
On je prve minute odigrao za Teleoptik, filijale crno-belih, i veoma brzo se očekuje da se pridruži prvom timu.
Ostavite komentar