pre 20 minuta 21: 59
Janis i čelnici Baksa sedaju za sto: Da li Grk sprema teren za svoj odlazak?
Zahtev košarkaša Milvokija za razgovor može značiti da "Grik frik" želi trejd...
Fudbaler Juventusa i reprezentativac Srbje Dušan Vlahović i trener Crvene zvezde Vladan Milojević dobitnici su "Zlatne lopte" Fudbalskog saveza Srbije (FSS) za 2024 godinu, saopšteno je danas posle sednice Izvršnog odbora FSS kojom su predsedavali predsednik Dragan Džajić i generalni sekretar Branko Radujko.
Vlahović će prvi put u karijeri dobiti ovo prestižno priznanje, a Milojević treći, nakon 2017. i 2018. godine.
"IO je usvojio predlog o nagradama i priznanjima najboljim pojedincima u godini na izmaku. 'Zlatna lopta' FSS za najboljeg igrača pripala je Dušanu Vlahoviću, a najbolji trener je Vladan Milojević. Najbolja igračica je Nina Matejić. Najperspektivniji mladi igrač je Andrija Maksimović, igračica Sara Stokić, a najperspektivniji trener Jovan Damjanović", navodi se na zvaničnom sajtu FSS.
Svečana dodela "Zlatne lopte" biće održana u sredu od 19 časova.
"Na predlog generalnog sekretara Branka Radujka, Zoranu Rakiću, igraču RFK Novi Sad 1921 dodeljuje se plaketa FSS za posebne zasluge za unapređenje odnosa u srpskom fudbalu - zaštiti integriteta takmičenja", saopšteno je iz FSS.
Odluka o tehničkom sponzoru prolongirana je za početak 2025. godine.
"Izvršni odbor je posle detaljne analize aktuelnih ponuda odlučio da ponovo kontaktira zainteresovane partnere, zatraži poboljšanje uslova i konačnu odluku u vezi sa tehničkim partnerom prolongira za početak 2025. godine. Među kandidatima za tehničkog partnera su italijanski Makron, američki Kapeli i španski Kelme", objavljeno je na zvaničnom sajtu FSS.
Na sednici Izvršnog odbora usvojena je odluka o izboru članova ad hok Komisije za unapređenje i reformu sistema takmičenja u okviru FSS. Poverenje su dobili predsednik komisije Branko Radujko, zamenik Darko Ramovš i članovi Aleksandar Pivić, Nenad Popović, Dušan Gelić i Nenad Santrač.
Donet je i usvojen Pravilnik o licenciranju klubova FSS za takmičenje u Super i Prvoj ligi, kao i Pravilnik o licenciranju i finansijskoj održivosti klubova FSS za takmičenja u organizaciji UEFA. Takođe, usvojen je i finansijski izveštaj za period 1. januar - 30. septembar 2024. godine.
Novi selektor ženske fudbalske reprezentacije Srbije je Lidija Stojkanović.
"Stojkanović je do sada bila selektorka omladinske selekcije (WU19) koja je na poslednjem Prvenstvu Evrope za igračice do 19 godine osvojila 5. mesto. Za selektora omladinske reprezentacije (WU19) imenovan je Dragiša Zečević. Aleksandru Petroviću, selektoru kadetske selekcije, produžen je ugovor na još godinu dana", objavio je FSS.
IO FSS je odlučio o dodeli Dijamanatske i Zlatne lopte igračicama.
"U skladu sa Pravilnikom o dodeljivanju javnih priznanja FSS dodeljuje se 'Dijamantska lopta' igračicama sa više od 75 nastupa u dresu reprezentacije, igračicama Violeti Slović (102 nastupa), Milici Mijatović (94) i Neveni Damjanović (89), a 'Zlatna lopta' igračicama koje su odigrale preko 50 utakmica, Jeleni Čanković (68 nastupa), Milici Kostić (63), Jovani Damnjanović (61), Dini Blagojević (61), Dejani Stefanović (59), Tijani Filipović (59), Alegri Poljak (58) i Mariji Ilić (58)", dodaje se u saopštenju FSS.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
18.12.2024 09: 51
Tradicionalna dodela godišnjih nagrada naboljim pojedincima u organizaciji Fudbalskog saveza Srbije biće uručene na gala svečanosti u Sava centru (19.00) koja će direktno biti prenošena na kanalu TV Arena 1 Premium.
16.12.2024 21: 49
Fudbaler Juventusa Dušan Vlahović, i trener Crvene zvezde Vladan Milojević, dobitnici su "Zlatne lopte" Fudbalskog saveza Srbije (FSS) za 2024 godinu, saznaje Tanjug.
25.04.2024 14: 18
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković prisustvovaće sa saradnicima derbi meču italijanske Serija A između Juventusa i Milana, saopšteno je iz nacionalnog saveza.
pre 1 sat 20: 22
Povratak na teren tek možemo očekivati od marta...
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 1d
pre 24 minuta 21: 55
Fudbaleri Borca 1926 su danas poraženi od Jedinstva sa Uba 1:2 (1:0) u osmini finala Kupa Srbije, ali sva je prilika da će biti upisana službena pobeda Ubljanima 0:3 zbog propusta domaćina.
pre 44 minuta 21: 35
Španski trener, šaljivo, o štetnom uticaju Premijer lige na njegov izgled.
pre 1 sat 20: 55
Borac 1926 je poražen od Jedinstva iz Uba 1:2 (1:0) u osmini finala Kupa Srbije.
pre 1 sat 20: 52
Real Madrid je ubedljivo savladao Atletik Bilbao na "San Mamesu" 3:0 (2:0), u unapred odigranom meču 19. kola Primere La Lige.
Ostavite komentar