12.02.2023 20:27
"Jarčevi" iz Kelna očitali lekciju Ajntrahtu, prva pobeda Herte u Bundesligi u 2023. godini Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool

Ajntraht nije iskoristio jučeršanji poraz Lajpciga jer je u Kelnu dožoveo pravi nokaut u drugom poluvremenu. Keln je očitao lekciju gostima iz Frankfurta u drugom delu i golovima Hubnersa i Skirija slavio 3:0 u meču 20. kola Bundeslige.

"Jarčevi" su dobro parirali gostima koji se bore za mesto u Ligi šampiona i u nastavku su posle brzih akcija došli do veoma fredna tri boda koja su ih učvrstila u sredini tabele.

Herta je gubila od Borusije iz Menhengladbaha posle 17 minuta igre, ali su onda odigrali najbolju partiju u sezoni i u nadoknadi došli do ubedljive pobede od 4:1. Ekipa iz Berlina je posle četiri uzastopna poraza u 2023. godini, na kojima su postigli samo jedan gol a primili čak 13, ostvarili prvi trijumf ali nisu izašli iz opasne zone. I dalej su 16. na tabeli sa dva boda manje od Bohuma.