Fudbaleri Sent Paulija izborili povratak u Bundesligu nakon 13 godina

12.05.2024 17:05
Navijači Sent Paulija Tanjug/Christian Charisius/dpa via AP
Navijači Sent Paulija

Fudbaleri Sent Paulija izborili su danas povratak u Bundesligu, pošto su na svom terenu pobedili Osnabrik 3:1 u meču 33. kola Druge Bundeslige.

Sent Pauli se trenutno nalazi na prvom mestu na tabeli sa 66 bodova kolo pre kraja prvenstva.

Holštajn Kil je drugi sa 65 bodova, a ovaj klub je u subotu obezbedio plasman u Bundesligu. Fortuna je treća na tabeli sa 60 bodova, a klub iz Dizeldorfa igraće u baražu za plasman u Bundesligu.

Dva gola za Sent Pauli u današnjoj utakmici postigao je Oladipo Afolajan u sedmom i 58. minutu, a jednom u strelce se upisao Marsel Harter u 68. minutu.
 Jedini gol za Osnabrik postigao je Lars Kel u prvom minutu nadoknade vremena iz penala.

Sent Pauli je poslednji put u Bundesligi igrao u sezoni 2010/2011. kada je na kraju osvojio poslednje, 18. mesto.

Osnabrik je trenutno na poslednjem, 18. mestu na tabeli Druge Bundeslige sa 25 bodova. Ovaj klub je ispao u Treću Bundesligu.