Bajern pao u Leverkuzenu, Dortmund ostao lider Bundeslige

19.03.2023 19:43
Bajern pao u Leverkuzenu, Dortmund ostao lider Bundeslige Tanjug/AP Photo/Martin Meissner/Hussein Malla

Pao je Bajern drugi put ovog proleća, Borusija iz Dortmunda ostala je lider Bundeslige posle 25. kola! Posle kiksa u Menhengladbahu, Bavarci su posle preokreta poraženi od Bajera u Leverkuzenu 2:1 (0:1) i tako će 1. aprila morati da savladaju "milionere" u Minhenu ako žele da se vrate na vrh i odbrane titulu.

Nije igrao dobro Bajern, ali je vodio posle prvih 45 minuta 1:0 golom Josue Kimiha. Omaleni vezni igrač je šutirao sa 16 metara, lopta je zakačila jednog igrača i prevarila golmana Hradeckog.

Bajer je napadao u nastavku i posle dva penala stigao do preokreta i trijumfa. Ezekijel Palasios je oba puta bio precizan sa 11 metara i na kraju je uspeo da sačuva tri boda.