Bajer je mašina, hita ka tituli: Bavarci nemoćni na "Baj Areni"

10.02.2024 20:35
Slavlje igrača Bajera Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool
Slavlje igrača Bajera

Bajer iz Leverkuzena krupnim slovima piše klupsku istoriju, pobedom nad šampionom Bajernom 3:0 (1:0), ne samo da su povratili pet bodova prednosti posle 21. kola Bundeslige, već su nastavili nestvarni niz ove sezone jer nisu poraženi na 31 utakmici zaredom. Trener Ćabi Alonso stvorio je mašinu od tima, lepu za oko i efikasnu jer je njegov tim postigao 93 pogotka u sezoni, tri po meču! Posle ovog poraza stolica Tomasa Tuhela u Bajernu se izmiče, moćni šampion delovao je jako skromno i bezopasno na "Baj Areni".

"Farmaceuti" su nadigrali Bavarce u prvom delu, nisu imali posed lopte kao što su njihovi navijači na to navikli, ali su bili konkretniji od gostiju. Sjajni Robert Andrih je u 18. minutu uradio veći deo posla, a zaboravljeni Josip Stanišić, izdanak škole Bavaraca, je na drugoj stativi matirao Nojera i doneo zasluženu prednost na poluvremenu.

Mogao je Natan Telja da bude precizniji iz idealne pozicije u 23. minutu, nije najbolje šutirao pa je Nojer sačuvao mrežu. Samo jedan pokušaj gostiju za 45 minuta bilo je premalo da se ugrozi lider.

Ništa nije menjao Tomas Tuhel na poluvremenu, a trebao je, jer je Aleks Grimaldo posle nove sjajne timske akcije već u 50. minutu povisio vođstvo "farmaceuta". I ništa nije vredelo Tuhelu što je na teren poslao sve napadače koje ima, kada je Bajer dominirao, a preko Frimponga u nadoknadi overio ubedljiv trijumf.