Nezadrživi Hari Kejn umirio "Švabe" i nastavio poteru Bajerna za Bajerom

17.12.2023 21:24
Hari Kejn postiže drugo gol protiv Štutgarta Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Hari Kejn postiže drugo gol protiv Štutgarta

Bajer iz Leverkuzena ne posustaje na čelu Bundeslige, ali ne posustaje da ga juri Bajern. Fenomenalni Hari Kejn je sa dva pogotka i Kim umirio "Švabe" iz Štutgarta 3:0 (1:0) i nastavio poteru za liderom.

Bavarci su domirali od starta meča i već u drugom minutu je Hari Kejn pogodio mrežu Nibela. Englez je iskoristio pas Sanea i postigao 19. bundesligaški pogodak u 14 mečeva, odnono 23. u 21. susretu u ovoj sezoni!

Mogao je gigant iz Minhena da izrešeta mrežu gostiju, imali su Kejn, Sane, Miler velike prilike, ali Nibel je briljirao sa pet odbrana u prvih 45 minuta. Postigao je Bajern još dva pogotka, ali su oba, i Kimov u 25. minutu i Milerov u nadoknadi bili poništeni zbog ofsajda na asistenciju iz VAR sobe.

Nije mogao Štutgart da opravda epitet velikog iznenađenja, jer je posle šuta Kima glavom, Hari Kejn bio najprisebniji i već u 55. minutu upisao 20. pogodak i time utabao pobedničku stazu.

Posle kornera koji je izveo Aleksandar Pavlović, Korejac Kim je udarcem glavom stavio tačku na ubedljiv trijumf.

Može Ajntraht da deklasira Bajern iz Minhena, ali na gostovanju u Leverkuzenu proveo se kao "bos po trnju". Sjajni Bajer je nastavio da dominira Bundesligom, golovima Bonifaćea, Frimponga i Virca slavio je 3:0 i zadržao čelnu poziciju na tabeli i to bez poraza u prvih 15 kola.

Nastavila se i tradicija da kada Mihael Gregorič zatrese mrežu onda i Frajburg pobeđuje u Bundesligi, Keln se držao sve do 72. minuta kada je najbolji strelac doneo Frajburgu prednost, da bi Robert Salai stavio tačku.