pre 17 minuta 13: 36
Uoči duela sa Nišlijama: Golman Mateus govorio o povredi zadobijenoj u Novom Pazaru! Imao je posebnu poruku za "delije"
Sjajni čuvar mreže veruje u sebe i ekipu.
Conor Molloy / imago sportfotodienst / Profimedia
Ljubitelji špaskog klupskog fudbala ima će i te kako za koga da navijaju u četvrtfinalu Lige šampiona, jer je La Liga "poslala" čak tri ekipe u borbu za polufinale najkvalittenijeg i najisplativijeg UEFA takmičenja.
Barselona je "sravnila sa zemljom" Njukasl u sinoćnjem revanšu, madridski Atletiko je izgubio na terenu Totenhema, ali je prošao dalje zahvaljujući zalih golova iz prvih 90 minuta, dok je Real Madrid, veče pre, još jednom dobio Mančester siti.
I to nije prvi put da ćemo u toj rundi LŠ geldati neki triling sa Pirinejskog polustrva. Već TRINAESTI, čime ne može da se pohvali nijedna od preostale četiri najjače u Evropi. Izvikana Premijer liga je svega osam puta imala tu privilegiju.
Italijanska Serija još manje (4), nemačka Bundesliga najminimalnije puta (1), a fracuska Liga 1 nikada. Da, lepota je u oku posmatrača, neko voli tika-taka nego parkirani autobus stil, a neko kompliaciju njihovih najvrednijih detalja, neko... ali brojke su brojke. U ovom slučaju neumoljivo na strani Španaca.
Španija prednjači i u broju kontinentalnih kruna u vlasništvu njenih klubova - 20 (Realovih 15, Barseloninih 5), a prate je Engleska (ukupno 15), Italija (12), Nemačka (8) i Francuska (2). Jedino u čemu nije na prvom mestu, na listama takvog tipa, jeste broj izgubljenih finala, jer ima manje (11) od klubova sa Apenina (18).
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
14.03.2026 12: 35
Nastavlja se šampionska trka u španskoj La Ligi, gde je na programu 28. kolo, koje bi moglo dodatno da utiče na rasplet u borbi za titulu, ali i mesta koja vode u evropska takmičenja.
10.03.2026 22: 55
UEFA Liga šampiona je započela sa 36 timova, a sada je samo 16 preostalo u borbi za prestižni "ušati trofej".
10.03.2026 09: 00
Liverpul, Totenhem i Njukasl brane čast Premijer lige u prvoj turi mečeva osmine finala Lige šampiona.
04.03.2026 09: 46
Retko kada se dogodi da ekipa slavi nakon 0:3 poraza, ali je Atletiko Madrid imao taj luksuz...
pre 9 minuta 13: 45
Sjajni čuvar mreže veruje u sebe i ekipu.
pre 24 minuta 13: 30
Poslovno najuspešniji klub odvojio deo svojih prihoda, za finansijsku podršku najbližim "rođacima".
pre 52 minuta 13: 02
Operacija prošla uspešno.
Ostavite komentar