UEFA Liga šampiona

UEFA Liga šampiona: Benfika se odbranila u Istanbulu protiv Fenera sa igračem manje, nula i u Glazgovu

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

20.08.2025 22:55
Fudbaleri Fenerhačea i Benfike Profimedia
Fudbaleri Fenerhačea i Benfike

U plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona fudbaleri Fenerbahčea igrali su nerešeno u Istanbulu protiv Benfike 0:0. Imao je tim iz Istanbula i igrača više od 71. minuta, kada je isključen Florentino, ali brojčanu prednost izabranici Žozea Murinja nisu uspeli da krunišu golom. 

Statistika je na kraju meča bila na strani Fenerbahčea, ali slaba je to uteha. Ekipa iz Istanbula imala je veći posed lopte 54-46, više šuteva 13-9, šuteva u okvir gola 6-3, dok je u kornerima bilo 4:4.

 

 

Očekivalo se od Murinjove ekipe da će pred domaćom publikom pružiti mnogo bolju igru protiv Benfike, umesto toga, gosti su se pokazali kao daleko opasniji rival. 

Portugalci su imali prilike preko Riosa već u 2. minutu, zatim i Akturkoglua. međutim u obe situacije dobro je reagovao golman Fenerbahčea. 

 

 

Na kraju i statistika je posle prvih 45 minuta bila na strani gostiju, koji su imali veći posed lopte 57-43. Benfika je imala i više šuteva 5:4, dok je Fenerbahče uputio tri šuta u okvir gola, a gosti dva. 

Nastavak utakmice doneo je nešto bolju igru Fenera, a sudija iz Nemačke propustio je da dosudi penal za domaće u 54. minutu, iako je bilo evidentno da je jedan igrač Benfike igrao rukom. 

A, onda se u neku ruku inicijativa Murinjovih izabranika isplatila u 71. minutu. Florentino je u roku od tri minuta zaradio dva žuta kartona i ostavio Benfiku na cedilu. 

Skočili su navijači Fenerbahčea u 82. minutu. Taliska je fenomenalno šutira sa 17 metara, golman Benfike, Trubin nije dobro reagovao, ispustio je loptu, a na pravom mestu Jusuf En Nesiri da je glavom sprovede u mrežu. Ipak, radost je kratko trajala jer je sudija iz Nemačke gol poništio zbog ofsajda.  

Pokušači su igrači Fenerbahčea u finišu meča da dođu do pobede, šutirali su iz svih pozicija, ali su uspeli da se odbrane igrači Benfike. 

 

 

U Glazovu slična pričao kao u Istanbulu. Seltik je dočekao Kajrat i očekivalo se da će Škoti pred domaćom publikom pružiti mnogo bolju igru. Istina, imali su veći posed lopte, više šuteva, međutim ne i rešenje za čvrstu odbranu ekipe iz Kazahstana. 

Praktično prva prava šansa viđena je tek u 46. minutu. Džejms Forest je savršeno primio pas u petercu gostiju i odmah šutirao na gol Kajrata, ali je umesto mreže pogodio desnu stativu. 

Iako je utakmica bila izuzetno borbena na kraju je završena bez golova, tako da će odluka o učesniku Lige šampiona pasti u revanšu u Kazahstanu. 

 

Liga šampiona, prvi mečevi plej-ofa

UTORAK

Crvena zvezda - Pafos 1:2 (0:1)
/Bruno Duarte 58 - Korea 1, Pepe 52 pen/

Ferencvaroš - Karabag 1:3 (1:0)
/Varga 29 - Janković 50, Medina 67, Kurbanli 85/

Glazgov Rendžers - Briž 1:3 (0:3)
/Pereira 50 - Vermant 3, Spilers 7, Mehele 20/


SREDA

Bazel - Kopenhagen 1:1 (1:1) 
/Šaćiri 14 - Gabrijel Pereira 45+3/
Bode/Glimt - Šturm 5:0 (3:0)
/Hog 7, Bjortuft 10, Saltnes 25, Evjen 54, Boving 79 ag/
Seltik - Kairat 0:0 
Fenerbahče - Benfika 0:0