pre 4 sata 03: 22
Dušan Alimpijević: Plašio sam se ove utakmice, ovo je poruka kako ćemo igrati u budućnosti
Srpski selektor zabeležio i drugu pobedu na klupi. Posle Švajcarske, nadigrana i Bosna.
Najavljivao je Nenad Lalatović neku bolju Budućnost, ali u Podgorici se kao na korzou prošetala jermenska Noa u prvom poluvremenu, povela 2:0. Kasno su se probudili plavo-beli, stigli su do remija 2:2 (0:2), ali Jermeni su nastavili takmičenje u drugom kolu kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona, a crnogorskog prvaka poslali na megdan Milsamiju (Moldavija) u drugom kolu kvalifikacija za UEFA Ligu konferencije.
Jermenci su stigli sa golom prednosti koju je potpisao Omar, a isti igrač je već u 6. minutu potpisao i kapitulaciju Podgoričana. Šetali su se igrači Noe po šesnaestercu, driblali i na kraju je Omar rešio da šutne sa 16 metara i pogodio je sam ugao.
Čekala se reakcija Budućnosti i došla je u vidu nediscipline i potpuno nepotrebnog crvenog karttona Bulatovića u 17. minutu. Odreagovao je na faul Strumije i zaradio drugi žuti. Stalo je sve u Podgorici, navijači su se gledali u čudu, kao i Đuričković i Orahovac čiji poklon nije propustio da kruniše Grgić.
Pobili su se i navijači Budućnosti na severnoj tribini, pa su upotpuni jedno poluvreme za zaborav. Nešto malo bolju sliku poslala je Budućnost u nastavku. Igor Ivanović je postigao sjajan gol u 68. minutu i digao publiku na noge. Pokušali su domaćini da novom ofanzivom stignu možda brzo do izjednačenja, pa posle i do produžetaka. Ali, golman Čančarević je imao dve dobre intervencije, odbrana Podgoričana opet pogrešila pa je Grbić napravio penal nad Mateusom, koji nije uspeo da savlada golmana Domazetovića. Bio je to impuls igračima Budućnosti da u narednom napadu preko Petra Grbića izjednače u drugom minutu nadoknade, ali do preokreta i produžetaka nisu mogli u još pet minuta.
Kad se podvuče crta ispod 180 minuta, Budućnost nije imala kvalitet da parira prvaku Jermenije koji će u narednom kolu igrati protiv Ferencvaroša.
Zrinjski je rutinirao Virtus i zakazao dvomeč sa Slovanom iz Bratislave, a podvig dana ostvario je malteški Hamrun koji je nadoknadio "minus dva" iz Litvanije i na penale 11:10, u čak 14 serija prošao u drugo kolo. Jovan Čađenović je promapio penal u drugoj rundi, pa zatim pogodio u 14. rundi za plasman u drugo kolo.
UEFA Liga šampiona, prvo kolo kvalifikacija
UTORAK
(1:1) Kairat - Olimpija 2:0 (2:0)
/Žorginjo 5, Mrinski 31/
(3:2) Linkoln Red Limps - Vikingur 1:0 (0:0)
/De Bar 90+6/
(0:2) Hamrun - Žalgiris 2:0 (2:0) - 11:10 penalima
/Tiune 35, Mbong 41/
(3:1) Malme - Iberija 1999 3:1 (0:0)
/Ali 55, 89, Janson 60 - Dzaganis 90+3/
(0:1) Milsami - Kups 0:0
(1:0) RFS - Levadija 1:0 (0:0)
/Panić 68/
(0:0) Škendija - TNS 2:1 (1:1, 1:1) pp
/Tamba 18, Bodenem 116 a.g. - Vilijams 38/
(1:3) Inter Eskalades - FCSB 2:1 (0:0)
/Andreu 67, Lovet 88 - Radunović 51/
(0:1) Breidablik - Egnatija 5:0 (4:0)
/Torsteinson 16. 27, Einarson 23, 38, Omarson 69/
(0:1) Budućnost - Noa 2:2 (0:2)
/I. Ivanović 68, Grbić 90+2 - Omar 6, Grgić 29/
(2:0) Zrinjski - Virtus 2:1 (1:0)
/Mamić 40, Bilbija 75 - Skapini 90+2 pen/
SREDA
(0:1) Dinamo Minsk - Ludugorec 20.45
(0:1) Linfild - Šelburn 20.45
PAROVI drugog kolo kvalifikacija
Staza šampiona
RFS - Malme
Hamrun - Dinamo Kijev
Pafos - Makabi Tel Aviv
Linkoln Red Limps - Crvena zvezda
Noa - Ferencvaroš
Leh - Breidablik
Rijeka - Ludogorec/Dinamo Minsk
Škendija - FCSB
Slovan Bratislava - Zrinjski
Šelburn/Linfild - Karabag
KuPS - Kairat Almati
Staza nešampiona
Bran - Salcburg
Viktorija Plzenj - Servet
Rendžers - Panatinaikos
Mečevi 22/23. i 29/30. jul
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
18.08.2025 20: 37
Srpski stručnjak je Budućnost vodio na ukupno sedam mečeva (četiri u Evropi i tri u prvenstvu), a upisao je samo jedan trijumf - na startu domaćeg šampionata protiv Jezera.
09.08.2025 19: 54
Inače, srpski stručnjak neće sedeti na klupi Budućnosti u meču sa Nikšićanima.
07.08.2025 12: 30
Budućnost će u nedelju u drugom kolu dočekuje Sutjesku.
02.08.2025 13: 00
Budućnost ostala bez Evrope posle poraza u kvalifikacijama od jermenskog i moldavskog predstavnika.
pre 8 sati 23: 00
Posle Elčea i Valjekana, i Katalonci izvukli remi protiv španskog velikana.
pre 9 sati 22: 40
Još jedan peh za "azure"...
pre 9 sati 22: 08
Na kraju, gol Filipa Đuričića u 90. minutu nije bio dovoljan za remi...
pre 10 sati 21: 30
Napadač belo-crvenih iz Novog Sada, Aleksa Vukanović istakao je zadovoljstvo nakon trijumfa, naglašavajući značaj ove pobede u borbi za vrh tabele.
Ostavite komentar