pre 6 sati 00: 46
Rođendan Nikole Jokića: Dan kada je košarka dobila genija
Na današnji dan rođen je Nikola Jokić, igrač koji je tiho, ali sigurno promenio lice NBA lige i izgradio reputaciju jednog od najboljih igrača moderne ere
Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Trener fudbalera Intera Simone Inzagi rekao je pred sutrašnje finale Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena da će se za pehar boriti dva kluba koji su zasluženo stigla do završne utakmice.
Finale Lige šampiona igraće se sutra uveče u 21 čas u Minhenu. Inter će posle 1964. 1965. i 2010. pokušati da četvrti put osvoji elitno takmičenje, dok PSŽ sanja prvi "ušati pehar".
"U finalu Lige šampiona su dva kluba koja su zaslužila da se bore za pehar. PSŽ je kroz celu sezonu pokazao da ima veliki kvalitet. Borba za pehar je divan osećaj, jer je igranje u finalu san svakog igrača ili trenera. Imamo mogućnost da ponovo budemo u finalu posle dve godine, daćemo sve od sebe. Mislim da zaslužujemo da budemo ovde zbog načina na koji smo igrali cele sezone. Kad je sam meč u pitanju, svaki trenutak može da bude presudan", rekao je Inzagi na početku konferencije za medije.
Prisetio se Italijan poraza od Mančester Sitija (0:1) pre dve godine.
"Finale od pre dve godine može da nam pomogne pre svega u pripremama. Pre dve godine su ljudi predviđali da će nas Mančester Siti pregaziti, ali ne da se to se nije desilo, već smo zaslužili da odemo u produžetke", dodao je Inzagi.
Inter je prošlog meseca pobedio Bajern na stadionu na kom se sutra igra finale.
"To što smo igrali ovde i eliminisali Bajern dalo nam je veliku snagu da uđemo u polufinale sa Barselonom. Igrali smo ove sezone i protiv Arsenala, Mančester Sitija, Lajpciga i Bajera iz Leverkuzena, tako da smo stekli samopouzdanje u nizu teških utakmica", zaključio je Inzagi i dodao da jedinu dilemu oko sastava ekipe ima oko tek oporavljenog Bemžamena Pavara.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
25.11.2024 17: 15
Trener Intera skreće pažnju na važan podatak uoči meča svog tima i "bikova" u Ligi šampiona.
15.11.2024 22: 20
Nemački defanzivac obnovio ugovor sa šampionom Italije.
30.09.2024 15: 36
Trener Intera na pres konferenciji nije potvrdio koliko će promena napraviti za duel sa srpskim prvakom.
18.09.2024 22: 53
Mančester siti i Inter odigrali su bez golova meč prvog kola UEFA Lige šampiona.
pre 8 sati 23: 03
Prvi mečevi drugog dana plej-ofa za osminu finala UEFA Lige šampiona doneli su golove, preokrete i veliko iznenađenje na severu Evrope.
pre 8 sati 22: 59
Protraćili su trijumf protiv najgore ekipe ovogodišnjeg izdanja Premijer lige...
pre 8 sati 22: 55
Revanš utakmice plej-ofa igraju se 24. i 25. marta.
pre 8 sati 22: 45
Ovog vikenda "rosoneri" igraju protiv Parme, dok će Komo u goste Juventusu.
Ostavite komentar