pre 5 sati 00: 12
Stojković: Ako će Srbija biti čudo mojim odlaskom, nikakav problem
Selektor Srbije smatra da su kritike opravdane, ali da je Engleska svetsla velesila kojoj njegov tim ne može da parira.
Fudbaleri PSV savladali su Juventus u plej-ofu UEFA Lige šampiona rezultatom 3:1 (0:0) posle produžetaka na domaćem terenu. Posle trijumfa "bjankonera" u Torinu, može se slobodno reći da je ekipa Tijaga Mote kažnjena za prilično "ziheraški" pristup, kakav je imala u većem delu meča sa "filipsovcima".
U prvom poluvremenu praktično nismo videli nikakva uzbuđenja. Italijanski tim je visoko pritiskao karakteristične pokušaje ekipe Pitera Boša da započinje akcije iz zadnje linije, i činilo se da PSV nema šta da traži na ovom meču.
Međutim, drugi deo doneo je potpuno obrnute uloge. Ako je u uvodu Juve određivao ritam i pitao se za sve, onda je u nastavku holandska ekipa izašla na sve ili ništa, što joj se višestruku isplatilo.
Za početak, Ivan Perišić je u 53. minutu poravnao ukupni razultat, što je razgalilo tribine "Filips arene". Međutim, nije dugo trajalo slavlje u Ajndhovenu, pošto je deset minuta kasnije, pogodio Timoti Vea.
Iako je glavni arbitar na meču, Slavko Vinčić proveravao sa VAR sobom da li je bilo nedozvoljene pozicije prilikom ranijeg centaršuta, na kraju je gol priznat.
Ponovo se PSV našao u situaciji da mora juriti rezultat, a ekspresno je pokazao da se neće tako lako predati. Samo 11 minuta je bilo potrebno Ismaelu Saibariju da ponovo vrati prednost svojoj ekipi, i obezbedi tako produžetak. Holanđani su do kraja regularnog dela pokušavali da dođu do pobede, ali nisu imali snage.
Ali dovoljno su se crveno-beli oporavili na kratkoj pauzi, s obzirom da je u 98. minutu, Rajan Flamingo prvi put na meču doneo rezultat koji holandsku ekipu vodi u osminu finala.
Mogao je Juve do svog izjednačenja tada. U poslednjem minutu prvog dela nadoknade, Dušan Vlahović, koji je inače po isteku regularnih 90 zamenio prilično bledog Randala Kolo Muanija, pogodio je stativu, posle ubačene lopte Samuela Embangule.
Ispostaviće se da je Srbin imao najbolju priliku da svoj tim dovede do penala, pošto je PSV do kraja izdržao sve pritiske, i tako izbacio treći italijanski tim iz UEFA Lige šampiona, posle Atalante i Milana.
PSV će u narednom kolu igrati protiv Arsenala ili Intera, a ovaj, kao i ostale duele u Ligi šampiona, možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
UEFA Liga šampiona, revanši plej-ofa osmine finala
UTORAK
(0:1) Milan - Fejenord 1:1 (1:0)
/Himenez 1 - Karanca 73/
(1:2) Atalanta - Briž 1:3 (0:3)
/Lukman 46 - Talbi 3, 26, Đutgla 45+3/
(2:1) Bajern - Seltik 1:1 (0:0)
/Dejvis 90+4 - Kun 63/
(1:0) Benfika - Monako 3:3 (1:1)
/Akturkoglu 23, Pavlidis 76 pen, Kokču 84 - Minamino 32, Ben Segir 51, Ilenikena 81/
SREDA
(3:0) Borusija B. - Sporting 0:0
(3:0) PSŽ - Brest 7:0 (2:0)
/Barkola 20, Kvaratskelija 39, Vitinja 59, Due 64, Mendes 69, Ramos 76, Majulu 87/
(1:2) PSV - Juventus 3:1 (0:0)
/Perišić 53, Saibari 74, Flamingo 98 - Vea 63/
(3:2) Real M. - Mančester siti 3:1 (2:0)
/Mbape 4, 34, 60 - Niko Gonzales 90+3/
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Postoje različite vrste ronjenja: od rekreativnog, slobodnog (apnea), tehničkog, pa sve do speleoronjenja i istraživanja olupina.
U eri kada sportisti postaju kulturni i poslovni fenomeni, granice između brenda i ambasadora sve su tanje, a tržišni uticaj jači nego ikada.
Jannik Sinner i Carlos Alkaraz preuzeli su tron svetskog tenisa i zvanično otvorili novu eru posle Federera, Nadala i Đokovića. Njihovo rivalstvo, koje puni tribine i obara rekorde gledanosti, pretvorilo je muški tenis u dvoboj koji fascinira publiku širom sveta.
28.08.2025 21: 27
Potvrdio je prvi čovek "stare dame"....
28.08.2025 19: 11
Žreb u Monte Karlu je odredio parove prve faze UEFA Lige šampiona.
31.07.2025 11: 05
Trener prvaka Evrope nije predvideo nijedan prijateljski meč pred start nove sezone.
26.07.2025 20: 59
Sjajni golman ulazi u poslednju godinu ugovora a dogovora za novi nije napravljen.
pre 5 sati 00: 12
Selektor Srbije smatra da su kritike opravdane, ali da je Engleska svetsla velesila kojoj njegov tim ne može da parira.
pre 6 sati 23: 55
"Mi smo bili jaki u duelima, imali smo tim koji je bio srećan kada potrči, davali smo golove u pravim momentima. Teška utakmica za Srbiju", rekao je Tuhel.
pre 6 sati 23: 38
Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu od Engleske rezultatom 5:0 (2:0).
pre 6 sati 23: 30
Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu od Engleske rezultatom 5:0 (2:0).
Ostavite komentar