
pre 6 minuta 20: 03
(VIDEO) Vojvodini derbi protiv Radničkog: Vidosavljević srušio "bivše"
Novosađani su slavili protiv Kragujevčlana 4:1 (1:1) u derbi meču 12. kola Superlige Srbije.
Nikad ne otpisuj Italijane, čak i kad hodaju na rubu provalije. Upravo su tom ivicom hodali igrali Intera. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, baš kao što samo oni znaju u trećem minutu nadoknade stigli su do tri boda. Strelac Markus Tiran. Na kraju Jang - Bojs - Inter 0:1
Inter u duelu sa Jang Bojsom nije bio ni bleda senka ekipe koja je u prethodnom kolu pobedio Crvenu zvezdu. Švajcarci su u prvom poluvremenu imali i više od igre, ali ne i dovoljno koncentraciju u završnici akcija, da realizuju prilike. Kraj prvih 45 minuta domaći su završili sa 14 šutva na gol Zomera, dok je Inter imao samo pet. Tačno je da je Inzagi utakmicu u Bernu počeo bez Lautara Martineza, Tirama i Dimarka, ali za prvaka Italije ovo je poražavajuća statistika.
Istina, imao je Inter priliku da dođe do prednosti već u 46. minutu. Hađami je povukao Demfrisa, a sudija je pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Marko Arnautović, a golman Jang Bojsa je odlično reagovao.
Morao je da uvede Inzagi kompletnu artiljeriju u 61. i 76. minutu, ali Interu nisu pomogli ni Martinez, Tiram i Bastoni. Popravili su statistiku u nastavku utakmice igrači Intera. Imali su deset šuteva u gol, od toga tri u okvir gola, međutim nije to bilo dovoljno da se zatrese mreža ekipe iz Berna.
I kada se činilo da će Inter spuštene glave u Milano, Tiram je doneo tri vredna boda prvaku Italije.
Fejnord je igrom iznenadio Benfiku koja je do ove utakmice imala maksimalnih šest bodova iz dve utakmice, dok su Holanđani pre ovog gostovanja imali učinak od jedne pobede i remija.
Paišao je pobegao po levoj strani u 12. minutu. Očekivali su igrači Benfike da će biti ofsajd, pa su ga pustili da centrira. Na jedanaest metara ostao je sam Ueda, kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu.
Nikako nisu uspevali domaći da se "povežu", pa su igrači Fejnorda radovali i u 24. minutu, međutim na sreću Benfike, drugi gol Uede je poništen zbog ofsajda.
Ipak, nisu imali Portugalci toliko sreće u 33. minutu. Milambo je napravio slalom kroz odbranu Benfike, usledio je precizan šut sa jedanaest metara i lopta je otišla kroz noge golmana Trubina - 0:2.
Skočili su domaći navijači u 41. minutu, posle gola Pavlidisa, ipak, razočarala ih je brzo VAR soba, odnosno sudija Meler, koji je isti poništio zbog ofsajda.
Statistika je na kraju prvog poluvremena bila izjednačena, oba tima imala su po šest šuteva, ali je Fejnord uspeo dve lopte da smesti u mrežu domaćih, dok Benfika nije bila precizna.
Radovali su se igrači Fejnorda i u 59. minutu, ali je gol Traunera poništen zbog ofsada. Uspela je Benfika da dođe do gola u 66. minutu preko Akturoglua, koji je prihvatio odbitak, posle šuta Bestea.
Do kraja meča uspeo je Fejnord da potvrdi pobedu preko Milamba i odnese u Holandiju sva tri boda.
UEFA Liga šampiona, treće kolo
UTORAK
Milan - Klub Briž 3:1 (1:0)
/Pulišić 34, Rajnders 61, 71 - Sabe 51/
Monako - Crvena zvezda 5:1 (2:1)
/Minamino 20, 70, Embolo 45+4, Singo 54, Aklijuš 90+6 - Endijaj 27 pen/
Arsenal - Šahtjor 1:0 (1:0)
/Riznik 29 a.g./
Aston Vila - Bolonja 2:0 (0:0)
(Mekgin 55, Duran 64/
Đirona - Slovan Bratislava 2:0 (1:0)
/Gutierez 42, Huanpe 73/
Juventus - Štutgart 0:1 (0:0)
/Ture 90+2/
PSŽ - PSV 1:1 (0:1)
/Hakimi 55 - Lang 34/
Real Madrid - Borusija Dortmund 5:2 (0:2)
/Ridiger 61, Vinisijus Žunior 63, 86, 90+4, Vaskez 83 - Malen 30, Gitens 34/
Šturm - Sporting 0:2 (0:1)
/Nuno Santos 23, Đekereš 53/
SREDA
Atalanta - Seltik 0:0
Brest - Bajer Leverkuzen 1:1 (1:1)
/Les Melu 39 - Virc 24/
Atletiko B. - Lil 1:3 (1:0)
/Alvarez 8 - Žegrova 61, Dejvid 74pen, 89/
Barselona - Bajern 4:1 (3:1)
/Rafinja 1, 45, 56, Levandovski 36 - Kejn 18/
Benfika - Fejnord 1:2 (0:2)
/Akturkoglu 66 - Ueda 12, Milambo 33/
Mančester siti - Sparta Prag 5:0 (1:0)
/Foden 3, Haland 58, 68, Stouns 64, Nuneš 88/
Salcburg - Dinamo Zagreb 0:2 (0:0)
/Kulenović 49, Petković 84/
Jang Bojs - Inter 0:1 (0:0)
/Tiram 90+3/
Lajpcig - Liverpul 0:1 (0:1)
/Nunjez 27/
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
04.03.2025 09: 30
Fudbaleri Atletika su grupni deo LŠ završili na petom mestu na tabeli sa 18 bodova i izborili su direktan plasman u osminu finala najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.
18.02.2025 23: 01
Utakmice osmine finala igraju se 4/5. i 11/12. marta, a četvrtfinale 8/9 i 15/16. aprila. Polufinale je zakazano za 29/30. april i 6/7. maj, a finale za 31. maj u Minhenu, na Alijanc areni.
18.02.2025 22: 58
Atalanta je meč završila sa igračem manje. U finišu utakmice isključen je kapiten Toloji zbog namernog odgurivanja De Kajpa.
18.02.2025 22: 10
Nemci su napravili veliki korak prema osmini finala Lige šampiona jer su slavili protiv Sportinga u gostima sa 3:0
YouTube
pre 38min
YouTube
pre 41min
YouTube
pre 55min
YouTube
pre 1h
pre 6 minuta 20: 03
Novosađani su slavili protiv Kragujevčlana 4:1 (1:1) u derbi meču 12. kola Superlige Srbije.
pre 12 minuta 19: 57
"Bikovi" golom bivšeg napadača Napolija savladao šampiona 1:0 (1:0) u 7, kolu Serije A.
pre 14 minuta 19: 55
Klub sa sever Vojvodine dočekuju večeras (18.30 TV Arena Premijum 1) jednu od najboljih ekipa u ligi.
pre 53 minuta 19: 16
Trener Crvene zvezde nije želeo da priča ni o Evropi, ni o poziciji selektora Srbije, već samo o sutrašnjoj utakmici.
Ostavite komentar