
pre 2 sata 23: 00
Dejna Vajt potvrdio ono čemu se svi nadaju: Sprema se superborba između Mahačeva i Topurije
Jedno rivalstvo koje se već dugo krčka jeste između Ilije Topurije i Islama Mahačeva - dva najbolja takmičara u celoj organizaciji.
Greške u nizu su negativan utisak iz Milana, ali za Zvezdu i srpski fudbal pozitivan utisak je - Andrija Maksimović. Mladi fudbaler Crvene zvezde na utakmici protiv Intera u Milanu postao je četvrti najmlađi igrač UEFA Lige šampiona u tekućoj sezoni.
Mlađi od njega su samo Ajub Buadi iz Lila sa 16 godina, 11 meseci i 15 dana i fudbaleri Barselone Lamin Jamal sa 17 godina, dva meseca i šest dana i Andres Kuenka sa 17 godina, tri meseca i 20 dana.
Maksimović je debitantski nastup u Ligi šampiona zabeležio sa 17 godina, tri meseca i 26 dana. Neverovatan period iza sebe ima Maksimović, a nakon odličnih nastupa protiv Benfike u omladinskoj Ligi šampiona, odnosno protiv večitog rivala Partizana u domaćem prvenstvu, te sinoć na Meaci, kruna svega mogao bi da bude debi za A selekciju Srbije, s obzirom na to da se nalazi na spisku za mečeve protiv Švajcarske i Španije u Ligi nacija.
Pun entuzijazma, nabijen pozitivnom energijom, uz sav raskošan talenat, Maksimović je bio daleko najbolji pojedinac u Zvezdinom timu, kao da ima 50 mečeva u Ligi šampiona. Njegov roling na sredini terena nije viđen još od Dejana Savićevića, nije se libio da šutira na gol Zomera, gradio je napade, borio se sa iskunim veznim igračima Intera.
"Maksimović je odigrao fenomenalno, još jednom pokazao svetlu budućnost, pokazao šta je i ko je, pokazao kvalitet, hrabrost. Nijednog trenutka se nije video strah. Meni je kao treneru puno srce, ubeđen sam da će on biti jedan od najboljih igrača koje će Srbija iznedriti poslednjih godina", pohvalio je trener Milojević mladog igrača.
A, Zvezdin "Mesi" u kameru TV Arena sport nije skrivao koliko mu je debi na evropskoj sceni značio, a koliko mu je krivo što će ga upamtiti po ubedljivom porazu.
"Naravno da mi je značilo što sam bio u timu. Rekao sam na potpisivanju ugovora, da želim da debitujem. To sam i uspeo, ali krivo mi je što se nije završilo pobedom. Idemo dalje", rekao je Maksimović.
Hrabro ste odigrali, niste se uplašili, šta vam je Milojević rekao?
"Milojević mi daje snagu, opusti me pred svaku utakmicu, nisam imao tremu", zaključio je Maksimović.
Maksimović je tek zakoračio na veliku scenu, a šta će biti posle petog juna 2025. godine, kada postane punoletan teško je pretpostaviti. Ako je već mesecima na skeneru Mančester sitija i Borusije Dortmund, nastavi li sa ovakvim partijama teško će se Zvezda odbraniti i zadržati ga na duže staze u Ljutice Bogdana.
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
02.10.2024 07: 50
Na devet mečeva postignut je 31. pogodak u utorak, u drugom kolu UEFA Lige šampiona
01.10.2024 23: 24
Kapiten Uroš Spajić bio je razočaran posle poraza.
01.10.2024 23: 12
Fudbaleri Crvene zvezdu su poraženi od Intera 4:0 (1:0) u 2. kolu Lige šampiona, a jedan od strelaca na utakmici bio je i Mehdi Taremi.
01.10.2024 22: 55
U sledećem kolu Crvena zvezda gostuje u Monaku, pa će prvi pobedu potražiti u Monte Karlu
pre 3 sata 22: 35
Brazilski fudbaler Žair Kunja novi je igrač Notingem Foresta, saopštio je danas engleski klub.
pre 3 sata 22: 09
Dres tragično preminulog Portugalca je povučen iz upotrebe na "Enfildu"...
pre 3 sata 22: 02
Srpski golman je iz Čukaričkog otišao u MLS ligu, a onda je potpisao ugovor sa Čelsijem. Iako se pokazao u dobrom svetlu put ga je vodio dalje na pozajmicu u Strazbur. Sada se vraća ponovo u Premijer ligu, ali ne među "plavce".
pre 5 sati 20: 45
Rubenov otac Mark van Bomel je takođe bio igrač, ali i trener PSV Ajndhovena.
Ostavite komentar