Jedanaesti teniser planete Aleksandar Bublik bio je gost podkasta "First&Red" i tom prilikom je podelio jednu veoma interesantnu anegdotu, u kojoj su glavni akteri Novak Đoković i on.
Kros, Modrić, Naćo i Karvahal uz rame Hentu: Šesta Liga šampiona za Realov kvartet
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
01.06.202423:10
Tanjug/AP Photo/Kin CheungDani Karvahal i Luka Modrić
Real je osvojio 15. titulu UEFA Lige šampiona, ali pobeda nad Borusijom iz Dortmunda donela je istoriju Toniju Krosu, Luki Modriću, Daniju Karvahalu i Naću.
Kvartetu Reala ovo je bila šesta titula UEFA Lige šampiona, čime su se izjednačili sa rekorderom Pakom Hentom. Nekadašnji as Reala je osvojio svih šest titula od 1956. do 1966. godine. Naćo, Modrić i Karvahal su šest kruna osvojili sa Realom (2014, 16, 17, 18, 22, 24), dok je Toni Kros, koji je večeras završio klupsku karijeru prvi trofej osvojio sa Bajernom 2013. godine a zatim od 2016. do večeras još pet sa Realom.
Karlo Anćeloti, trener Reala vodio je rekordnu 204. utakmicu u Ligi šampiona (Ferguson 202), a osvojio je rekordnu petu Ligu šampiona: 2003. i 2007. sa Milanom i tri sa Realom - 2014, 2022. i 2024. godine. Bob Pejsli, Zinedin Zidan i Pep Gvardiola imaju po tri.
Jedanaesti teniser planete Aleksandar Bublik bio je gost podkasta "First&Red" i tom prilikom je podelio jednu veoma interesantnu anegdotu, u kojoj su glavni akteri Novak Đoković i on.
Reakcija navijača kluba iz Humske je nedvosmisleno pokazala da svoju legendu ne žele na ovakav način da isprate iz Beograda i Partizana. Oni to nisu zaslužili. Željko Obradović to nije zaslužio. Kakav će biti krajnji epilog? To trenutno niko ne zna. Ono što znamo je da su teški dani pred Partizanom, a da sve ovo jednostavno nije smelo da se desi.
Obnova licence vrši se na svake tri godine, odnosno toliko će ova generacija trenera biti mirna, kada to učini ovog decembra. Ako je trener ne produži, ona gubi važnost istog trenutka. Pravila su jednostavna: nema validne licence – nema ni rada.
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Kristijano Ronaldo izborio se da igra na svom 11. velikom reprezentativnom takmičenju u karijeri sa Portugalijom, a Luka Modrić na svom devetom sa Hrvatskom.
Fudbaleri Herte iz Berlina savladali su na prepunom "Olimpijastadionu" ekipu Kaizerslauterna sa ubedljivih 6:1 (3:1), u meču osmine finala Kupa Nemačke.
Ostavite komentar